Panni kedvenc állata a boci, illetve minden olyan állat, amiben megtalálható a "ci"szócska. Kedvenc mondókánk is így szól :
" háp-háp-háp jönnek a kacsák mú-mú-mú boci szomorú".
Ha az ember sokszor mondogatja a gyerek mondokáit azon kapja magát, hogy dudolgatja és mormogja ez élet minden területén, így a fürdőkádban, folyosón, vezérigazgatói meetingen.
Így volt ez balcsin is, ahol Panni a kiságyban feküdt le ugyan, de a legtöbb esetben a mi ágyunkban kötött ki. Reggel ahogy ébredt a cumi alól rögtön feltűnt a mosoly, amikor apa rákezdte a mondókát, rutinból hajnali 6:00-kor félálomban.
....mú-mú-mú, szólt apa és ekkor Panni kivette a szájából a cumikát és befejezte, ugyanakkor kimondta első összefüggő, értelmes, szellemes, mély, elondolkodtató mondatát:
"boci szomor"

No comments:
Post a Comment