Monday, November 28, 2011

Csajok

Egyszerűen rohan az idő! Hiába tudja a szívem, mit kellene tennem, a mindennapok elsodornak és pont a lényeges dolgok szorulnak háttérbe. Vasárnap délután támadt egy jó ötletem:




Hétfőn kivittem a Dédiket az építkezésre, lássák honnan indul, merre halad. Az idő nekünk kedvezett, Magdi dédit is meg tudtuk látogatni. Szuper volt az együtt töltött idő, sajnálom, hogy Sándor nem tudott velünk jönni, pótoljuk! Nagyikáim! Köszönöm!

Tuesday, November 1, 2011

Görkori





Köszönjük a meglepit, nagyon betalált!!!

Tök faragás










Vasárnap tartottuk ezt az izgalmas, remek délelőtti programot, azóta csodáljuk az esti fényeket.

"Kisfőnökasszony"

Cumicumicumi




Szóltunk a Mikulásnak, hogy jöjjön, rakjon a kis csizmába Celestia Hercegnőt, (erről Anya már gondoskodott) cserébe amikor érkezik a kis csizmában megtalálja a cumikat, amiket magával vihet (erről Panni fog gondoskodni).

A cica...


Az építkezésen állandóan van egy kis vendég, aki amint nyílik az ajtó besurran, ha kirakom a garázsból, bemászik a konyha ablakon és van aki ezt nagyon élvezi.

Síelés

Tavaly még nem engedtem, mert az oktatók sem javasolták 2 évesen elkezdeni a síelést. Idén töltöttük a hármat aminek eredménye, hogy szombaton 8-tól a Normafánál voltunk és bontogattuk szárnyainkat.





Panni remekelt, felvonózott, csúszott, esett egyet, olajozta a lécet és újra csúszott. A másnapos Apukának külön gratulálok a teljesítményért :) Innen üzenünk még egyszer Tinának, hogy GRATULÁLUUUUNK, a gyünyörű, csodálatos kis Rácshoz :)))

Wednesday, October 12, 2011

Türelem

Panni ebéd után egy angol mese könyvet vett le a polcról, azon gondolkoztam, miként olvassam, először angolul, vagy csak magyarul, mire a gondolat menetem Panni édes hangja törte meg:

-Mi lesz már? Ne csigázz...

Monday, September 26, 2011

Egyedül nem megy...

Apát szeptember elején Törökországba szólította a munka. Gondoltam meglepem és a 3 éves Kislányunkat megtanítom egyedül elaludni. Sokszor beszéltük, hogy házasság ölő, a 2 órás altatási rítus, de változtatni nem tudtunk. 4 napom volt rá, most, vagy soha!
Hétfőn tervet készítettem: 1 mese, 1 altató és indul a Pom-Pom hangoskönyv, bele-bele kérdezek, hogy ki is az a "Benzinszívó Szúnyog" és Barátai, figyeljen csak a mesére, végül hagyom egyedül elaludni.Aha, persze, mindent végig csináltam, de amint kijöttem a szobából, velem tartott, visított, állandóan kirohangált, "valami baj történt", "valaki megharapta az ujjam", Ő is üvöltött. én is üvöltöttem, "kérjél bocsánatot a Barátodtól, a legjobb barátok, nem csinálnak ilyet egymással"-és igaz, hibáztam, nem tudtam higgadt maradni, végül fél 12-kor aludt el, egyedül. Eljött a reggel, amikor Panni csillogó szemmel mesélte, hogy Ő bizony egyedül aludt el, én is biztosítottam arról, hogy nálam büszkébb nincs a világon, elhittem, hogy képes rá, ez által egyre könnyebben vettük az akadályokat, rövidült az elalvás ideje, kevesebb lett a "Mama gyeeeeeeeeeeereeeeeeee" és csütörtöktől már sínen volt a dolog, boldogan mutattuk Apának a frissen szerzett tudományt.

Meghatódás

Panni altatónak a Dzsungel könyvéből a Szél című remeket kapta, a nagy átélés közepette láttam Pannin, hogy valami nem stimmel...
Anya ezt olyan szépen énekled, itt szorít, nem tudom mi ez, de miért kell sírnom?...
Csak később értettem meg, hogy mi is volt ez...

Úton az oviba




Június elejétől készülünk az óvodára, minden nap beszélgettünk arról, hogy miben változnak a hétköznapok szeptembertől. Sokat gondolkoztam, melyik hely lenne a legjobb Panninak, az állami oviból hely hiány miatt visszautasítotak minket, szóba jött az angol ovi mellette sok más, végül a Rózsakertben lévő Süni Kuckójára esett a választás. Elvileg minden nap megyünk reggel fél 9-13-ig, az ott alvást hanyagoljuk, mert Panni egyértelművé tette számomra, hogy ne is reménykedjek, mert "-Anya én soha, de soha nem fogok az óvodában aludni, érted?", és én megértettem, ebéd után érkezem. Imádja az ovit, nagyon helyes Ildi aki a gyerekekre vigyáz, bejött az óvodás lét, és hatalmas a változás. A beszoktatás az elején nagyon könnyen ment, de amint ráébredt Panni, hogy ez egy fajta  "rendszerességet" jelent, sikítva küzdött ellene, ez kb napi fél órás sírást jelentett, nehéz volt az elválás. Szükséges volt már a közösség, de van amikor anya-lánya napot tartunk és itthon kreatívkodunk, sütünk, hatalmasat játszózunk vagy Állatkertbe csábítjuk Szilárdot és Edinát :)









ez egy zöld hóember

Védelmező Póni

Használati utasítás:
ha megijedsz valamitől, rá kell mutatni a Védelmező Pónival, a Félelmetes megriad, a Póni elűzi, így lesz nyugodt az álmod... Nekünk bevált a rózsaszín, 30 centis, csillámos, pegazus...

Anya boldog


-Anya te boldog vagy?
-Igen Panni...
-Na de miért vagy boldog?
-Szerinted miért?
-Hát azéééért mert szeretsz...
:)

Melyik a kakuk tojás?

:)

Monday, July 25, 2011

Polly és Selly vagyis Szellő







Panni megérdemelte, hogy erősen elgondolkozzunk a házi állat témán. Fegyelmezett, gondoskodó, szereti és foglalkozik vele. Ezért aztán a várva várt jutalom nem maradt el, családunk 2 szőrössel bővült.

Íme az új fogacska



Friday, July 15, 2011

Úszás

Most jól jönne az ábra, de sajnos várat magára...
Törökországban Panni 10 perc alatt tanulta meg, hogyan kell "úszkálni" a mély vízben (szigorúan karúszóval/mellénnyel), amit borzasztóan élvezett és akár 1 órát is elúszkált kutya úszásban. Azóta megtanulta a kartempót és édesen elkezdett háton úszni. A Fahéj utcai medencében a szemben lévő oldalra kell mennem, ahova 1 percen belül érkezik háton az én Nagylányom :)

Apa szemén árpa

Tegnap reggel együtt ébredt a Család, Apának iszonyatos csúnya árpa a szemén.
Panni:
-Apa, Neked az egyik szemed begyulladt, a másik meg kigyulladt :)))) Akiknek szemgyulladása van, az nem mehet dolgozni. Na most mi van?

2 hét HOLIDAY












(Emil csak viccel :))) )




Míg Szilárd Madeirán pihent a Szülőkkel, addig mi befogadtuk Kucit, aki egy tengerimalacka. Panni napi háromszor etette, itatta, játszott vele. Jó próba és móka volt.

Monday, June 20, 2011

Boldog 3. szülinapot Édesem!



















Hónapok óta beszéljük a kívánság listát Pannival, első helyen egy rózsaszín, hello kittys bicikli állt. Mivel Apu, ma, a jeles napon csak későn érkezik haza,tegnap elő ünnepeltünk parfé tortával, ajándékkal. Aztán lementünk és bicikliztünk kifulladásig, a programnak, csak az eső vetett véget. Még egyeztetni kell a "nagy" szülinapozást, ígérem mindenkit időben értesítünk :)
BOLDOG 3. SZÜLETÉSNAPOT PANNI, most indulunk az Elevenparkba és játszunk egy hatalmasat!