Tuesday, December 29, 2009

"Bóóódog Karácsonnnt"

Kár, hogy nincs lehetőség a hangos címre, mert ezt a mondatot Pannika a Jézuskától kapott szintetizátorán a mikrofonba előszeretettel hangoztatta.
Terv: 21,22-én csomagolás, 23-án díszítés, 24-én reggel otthon Karácsony, ebéd a Fahéj utcában, 5 órakor a Zöldkőbe látogatnak az Agyalok.
Megvalósítás: pipa mindenre :)
Ez volt az első olyan ünneplés, ahol nagyon összeszedtük magunkat, így csak 2 ajándék csere volt és 3 ajándékot felejtettünk otthon, na ezt nevezem :)
A Karácsony szép volt, program dús, hangos...
24-én reggel 8-kor ébredt Panni és a szokásos "Panni, zokni, cipi" húzás után kimerészkedtünk a nappaliba, ahova az Angyalok egy akkora fát raktak, hogy le kellett vágni a tetejéből :) Az ajándékok kicsomagolásába hamar belerázódott Panni, nagy volt az öröm, a legnagyobb egy Kisvakond volt, akit azóta mindenhova cipelünk. A Fahéj utcában ebédeltünk (már ezek után úgy éreztük, hogy ne többet, mert baj lesz, nem ismerjük a mértéket, de hát olyan finoooom :) ) úgy terveztük, Panni megkapja az ajándékokat, a szülők csak 26-án. Egy óvatlan pillanatban előkerült egy Dorcika Jézuskája által kapott hintaló, na ez a másik amit azóta is cipelünk magunkkal.
Pl.: Felöltöztünk a sétához, talpig orkánban Panni visszarohant valamiért a szobába, majd megjelent a lovacskával, amit végig húzott a parkettán majd így szólt :
"Panni, Anya, Paci sétál motoron, Paci fázik, kesztyű..."
Este a Zöldkő utca előszobájában gyülekezett a Varga és Pálinkás gyereksereg, majd egszerre indultak a nappaliba. Szólt a zene, Namu csillagszórót gyújtott, a Dédik a szobában figyeltek, és közösen énekeltük a szebbnél szebb dalokat. Anyukáméknál töltöttük a 25-ét, amikor szokásosan Eckhardt-Karácsony van. Az unokatesók gitár, zongora, csodaszép ének hangjától volt hangos a lakás, miközben a 4 Pici fantasztikusan játszott. A 26-át ismételten a Fahéj utcában ünnepeltük, ahova a Család, Dédik, Andi és Andris is csatlakozott. Ajándék osztás után mint minden december 26-án megnéztünk egy filmet, inkább mégegyszer a Borat Béci, mert ez lehozott az életről :), még szerencse, hogy jó kedvünk volt, mert utána belekezdtünk a 2012 világvége katasztrófa filmnek :)

A legjobban a Nagyim féle bólénak örültünk, mert ez azt jelenti, hogy olyan jól van és úgy lát az új szaruhártyájával, hogy remélhetőleg újra beindul a Szalma-féle kifőzde :))) és jövőre Ő készíti a vadast :) ez nagyon sokat jelent nekük.

Pannika 14 napos lázas állaptának is vége szakadt, Györgyi nagyi kijött a kórházból és Sándor Dédi sok jóval kecsegtet.

Sunday, December 13, 2009

Legújabbak

"vidáz, kész, raaaaaalt"
"kiszállsz"
"odamenni"
"még egszer"
"leesett jajjj"
"asziszem"
''Anya ne oda nem jóóóó"
"Vaki vége"
"hegedel bácsi"

ha a művésznő alkot





A festmények befejeztével, csak ennyit mondott:
"Panni tiszta, hihi!"


Panni mint sztájliszt... :)




Van stílusa :)



Egyedül felvette a csizmáját (a képen látszik, hogy kacsaláb :)), kivett egy nyári sapit a fiókból, felvette, a tükör előtt pipiskedett és közölte:

-Mama! Panni csini!"

Mikulás














Panni, meleg pogácsával várta a Vendégeket...
Panni összefoglalója:
Mit hozott Pannikám a Mikulás?
-"Mikuás emmmment, Panni csokit, ammmát, banit, könvet, mesét, mazsit"
Kik jöttek hozzád?
-"Dédi, Tibi, Dóri, Tibi, Tibi, Tibi, no Dóri, Annya, Mikulás"
És a Boldi, Árcsi,
-"Becccci,"
Vépé, Nagyi , Papa, Namu, Nagyvadi, Keresztek, Edi, Bálint?
-ja :)
Mit énekeltünk a Mikulásnak?
-mekket hi.. :)
A Mikulásnak szemüvege, sapkája, és még milye volt Pannikám?
-ja :)
Szakálla.. Mit kérdezett a Mikulás?
-ja :)
Nem Panni, azt válaszoltad, azt kérdezte, hogy jó kislány voltál, igaz?
-"igaz..."

És igaz...

Több kép, részletes beszámoló kacsaréten :)

Thursday, December 3, 2009

kedvencek

"Mama, még egyszer..."
"tessék Nyuszikám..."- néha nyuszinak becézem
"nyisd, nyisd, nyizzzzzsd!"
"Postás bácsi elsétált", bezzeg, amikor Apa kérdezte, azt válaszolta: "fekszik", huhh...
Vaki-Vakond,
tessék-kérem :)

A ragozás nagyon megy, szépen használja a jelen, múlt időt, sok 3 szavas mondatot mond, mesél a könyvből (elveszett a cica, kacsa tóban fürdik)

Motorozás közben:

-P: "Mama, Panni, motor vásárol..."
-M: "és mit veszünk?"
-P: "kenyér, keksz, bani (banán), süti sok-sok"

fejlesztés













Harmadik hónapja járunk egy készségfejlesztő játszóházba, ahol nagyon jó dolgokat tanulhat az anyuka :) 4-en vannak egy csoportban, Panni fújja a neveket (Máté, Borcsi, Lizi) és a Picik nagyon élvezik az együtt játékot.

Wednesday, November 25, 2009

Az az ééédes

P:-Süti, süti, enni hammmmm!!!

Mit rajzojunk?

Mit rajzoljunk kérdésre, szép magyar nyelvünk helyes használatával, az alábbiak a válaszok:
süsüt, fát, Apát Anyát, macit...

Leghosszabb, ma ebéd után:
-Süsü, ott kint, nincs itt...

Dagad az anyai máj...

Tanyasijány

Délelőtt a Vadasparkban, meglátogattuk a "pici tanya" lakóit.
Simogattuk csacsit, nyuszit, a disznók lustálkodtak, a kecskék szemtelenkedtek, szuper program szép időben. Panni a motorral néha átlépte a fénysebességet, Dorcival élveztük a napot, a természetet és a csodálatot azon az édes hideg nózis pofikán...
Az állatok után indultunk a cross bajnokságon, :) , katica bogarat kerestünk, közben kekszet majszoltunk, indultunk haza, Panni már a kocsiban elaludt, ébredés nélkül tettem az ágyba, ahol már "álomország tengerpartján" lubickolt...















Monday, November 23, 2009

Táncház

Legyen szó muzsikáról, hangszerről, rajzolásról (és minden más kézműves foglalkozásról), játékról, futkosásról, sok szülőről, még több gyerekről, a családi triónk nagyon élvezi, főleg, ha ez egyszerre megoldott. Ez egy vasánap délelőtti program, ahol a gyerekek táncolhatnak, nemezelhetnek, élvezhetik egymás társaságát, s mind ezt egy elég fura névvel illették a nagyközönség csak úgy ismeri: kőketánc... (www.marczi.hu)
Borongós vasárnapi délelőttünket itt töltöttük és állíthatom, nagyon jó döntés volt, még az ablakon kopogó esőt is elűztük egy kis moldvai és gyimesi muzsikával :)

(Video készült, nem sokára feltesszük)

Maci







A macink Németországból érkezett, némi "altatást segítő" funkcióval.Panni rákapott a horogra :)
Észre sem fogja venni, hogy csak Ő meg a maci, meg az ágy... és már viszik is az álommanók...

M:-Panni, szereted a macit?
P: -Szeret...
én meg imád ezt a kis Tündérkét!!!

Thursday, November 5, 2009

Apa elutazott

Amióta beköszöntött az ősz, délután hamar sötétedik, nem tudunk játszózni. Kitaláltam, hogy ezeket a délutánokat töltsük kellemesen a konyhában és lepjük meg Apát a konyha remekeivel. Tegnap mézeskalácsot sütöttünk, próbálgatjuk a karácsonyi recepteket. Átmentünk a Zöldkőbe, ahol Berci Áron és Namu várt minket. Zene szerető család révén van legalább 3 furulyánk, pánsípunk, gitárunk, és tegnap megalakult a kis fúvós hármasunk, illetve Áron gitár szólóját hallhattuk. Édesek együtt a picik, Boldi úszás után jött és mesélt, csak mesélt, csak mesélt....












Ha Zsolti elutazik, csonka a család, az alattunk lakók nem értik, mi ez a halkság, hol vannak a lovak :) (ez majd egy külön bejegyzést érdemel) Panni nem érti, Apa miért nincs. Ma reggel kinyitotta a szemét, és a következő párbeszéd zajlott közöttünk:

-Apa???
-Apa elutazott, most nincs itt..
-Mhmmm... Süti?

Ezek után nem kellett gondolkodnom a reggelin...

Múlt hét eleje óta, mindent mond, két szavasokat is, szuper!!! (többek között ezt is :))