Sunday, March 18, 2012

Szentendre

Régi-új program, de a tavasz első igazi napján kihagyhatatlan. Kicsi és nagy Rácz Gabiék is csatlakoztak és Emil volt olyan kedves és órákig próbált elektronikusan parkolni, természetesen sikertelenül....
Panni sokáig figyelte a Fő téren az elsős gimnazisták előadását, utána pedig azonnal lecsapott a színpadra.
Verőfény, jó idő, napszemüveg, unikum...... jó nap volt.






Anyja lánya

Imádom ezeket a csajokat....

Thursday, March 15, 2012

Az igazság pillanata

Tegnap Panni kirohant utánam a konyhába és kérte, hogy vegyem fel. Finoman két kezébe vette az arcom és azt mondta:

"Te nem igazán tudsz főzni, úgye!?"
"Nem kicsikém, anya tud nagyon finomakat főzni" - hangzott a válasz
"Viszont te nagyon jól eszel kekszet apa!!" - vigasztalt Panni

Wednesday, March 14, 2012

Fahéj Utca

Fahéj utcában nagyokat mulat Panni. Papa szorgalmasan tölti le a jobbnál jobb klasszikus meséket nagyi meg egyszerűen ahogy Panni mondja "mindent megcsinál".
Panni sokszor kint marad a Fahéjban, hogy Ezstivel időt tudjunk tőlteni az építkezésen, amit ezúton is köszönünk.
Tegnap Panni Esztivel aludt el, de a nagyi várta ébredéskor, melyet Panni így konstatált:
"Hol van Anya, hol van Apa?" - hüp
"Elmentek, nemsokára jönnek" - mondta nagyi
"Hm, jó akkor csinálj nekem palacsintát nagyi!"

Könnyen leválthatóak vagyunk! - a szülők


Gyenge láncszem

Tulajdonképpen nem is igazán találó a cím, hiszen az esetek többségében apa igenis szigorú. De ennek a csajnak nem tudok ellen állni. Panni ha jól viselkedik kap egy apró ajándékot, ha bevásárolunk, de jelen esetben kettő ajcsit tudott magáévá tenni. Nagy volt az öröm.


Monday, March 12, 2012

Építkezés

Ez egy hatalmas lélegzet vételnyi bejegyzés lenne, tele örömmel és csalódással, de inkább csak ennyit írnék:
-köszönet Györgyinek és Bélának a levezénylésért, sehol nem lennénk nélkületek, energiát nem spórolva segítetek minket


Kis Rácz Gabi

Külön postot érdemel Rácz Gabika. 3 hónapos taknyolódás (vagy Panni, vagy mi) vééééégre 2 hete együtt tölthettünk egy péntek estét/éjszakát Tináékkal. Amikor Panni 4 hónapos volt, nem jutott eszembe, hogy spontán vendégséget csapjak, ezért mindig úúúúúúgy csodálom azokat az anyukákat, akik ezt egy perc alatt megoldják. Tina könnyedén vette az akadályokat és (mint minden alkalommal) kitett magáért, elnyerte a salija az "év uborka salátája" címet, reggeli, vacsora all inclusive ellátás.
Panni folyamatosan segített Gabikával kapcsolatban. Együtt fürdettük, megmosta a haját, bolondozott neki, felhúzta a zenélő játékot. Én altathattam el (juhuuuuuuu), segített az ágyban elrendezni a paplant, énekelt neki, szóval egy Tündérke volt. Nagy a szerelem...



Gabikának egy hangja sincs, cuki, finom baba illatú, kedves, nem zavarja, hogy 4 felnőtt, 1 gyerek, 2 kutya van körülötte, ugyan olyan boldog baba, mintha ez mindig így lenne.

Fantasy Land









5 nap Apu nélkül, csak szuper programokkal lehetett enyhíteni a hiányon. Hétfőre a Fantazy Land játszóházra esett a választás. A játék után kimentünk sétálni és megnéztük az Omszki tó befagyott jegét.

Fővárosi Nagycirkusz




Krisztiékkel már régóta megbeszéltünk egy közös cirkuszozást. Vasárnap 11-re mentünk, erre a fantasztikus előadásra, mindenkinek szívből ajánlom, jó kis program rossz időre. Telefonos érdeklődésemre azt mondták, hogy másfél óra az egész, amiből lett 2,5 ami nem lett volna probléma, ha Zsolti nem aznap utazik Prágába :)

Jégkutya


-Mama! Nézzd, ott az ablakon egy jégkutya!

Betegség



A betegség sajnos nem kerül el minket. Általában torok gyulladás, hőemelkedés, 1 hét gyógyulás. Ilyenkor úgy barbizunk, hogy megágyazok a földön, ha elfárad Panni, csak elfordul és alszik. Ezt muszáj volt megörökítenem. Cuki.

Fény villamos





Decembertől január 6-ig lehet(ett) felszállni erre a szuper villamosra, ami a Móricz és a Moszkva között illetve a rakparton jár(t). Mivel ennyire napra kész a blog, hamarosan felhasználható újra az ötlet :)

Soha, de soha nem alszom ott az oviban...




A címben szereplő mondat minden reggel elhangzik Panni szájából, rend szerint az után, hogy "ma Csajos napot szeretnék" és a "ki jön értem?" és persze az "ebéd után értem jössz?" mondatok után. Kín keservesen idáig háromszor sikerült rávennem az oviban alvásra. Ilyenkor mindent kitalál, hogy mit teljesítsek, az egyike volt a leghatalmasabb karácsonyfa felkutatása. A délután szuper volt, adventi vásárba mentünk a Bazilika elé, ahol jöttek a bibliai történetek, kürtöskalács oltotta az éhséget, forró csoki a szomjunkat.

Az első mozizás képei

Panni már gyógyult volt, de szívem szerint még egy napot otthon tartottam... volna, ha nem jut eszembe, hogy nézzük meg a mozi műsort.



A Mammuttól el volt ájulva, hogy mekkora ez a mozi, és a klasszik pattogatott kukorica sem mardhatott el. Osztatlan sikert aratott az ötlet, film, kukorica.

Itt a Farsang "áll a báááál"





Panni nagy izgalommal készült a Farsangra. Rendeltünk egy Csingilinges jelmezt, (csak pár öltés volt a "handmade") zöld zakót vettünk hozzá, ha esetleg fázna Csingiling. Megérkeztünk az oviba, ahol mindenki szép jelmezbe öltözött. Az én édes Kislányom, nem értette, hogy miért van mindenki beöltözve és egy olyan kemény jelenetet vágott le, hogy gyorsan jelentkeztem a www.ertsunkszot.hu "hiszti tréningére" (amúgy nagyon ajánlom a 8 hetes kurzust:))
A képek abban az 5 percben készültek, amikor a hiszti pauza üzemmódba váltott, csak hogy jó emlék legyen az első ovis farsang.

Thursday, January 19, 2012