Wednesday, December 31, 2008

Karácsonyi összefoglaló

Panni ajándéka szeretteinek: keze, lába lenyomata karácsonyi díszként

húúúú de vagány...




Idén a Zöldkő utcába (hol vannak a képek???), már 23-án megérkeztek az Angyalok és jócskán tettek ajándékot a fa alá... Panni a Márta néniéktől kapott gyönyörű ruhácskában várta az estét. Minden tökéletesen zajlott, a Hercegnő indulásig aludt, utána 2 perc alatt betolta az almáját és már szóltak is a csengettyűk, érkeztek a Fiúk, akik pompás eleganciában énekelték a Karácsonyi dalokat. Az ajándékok csomagolása (egyenlőre) érdekesebbnek bizonyult, mint a tartalom, amit leginkább 24-e reggelén vettünk szem ügyre. Anyu valami eszméletlen reggelit állított össze, ember legyen a talpán, aki ezután képes lenne ebédelni, vacsorázni. A kalács, friss kenyér, kukorica, francia saláták, töltött tojás, lazac, kaviár, kőrözött, 8 fajta felvágott és had ne soroljam, mert csak a gondolat is eltölt...
Áhááááá..., Anyu, biztos azt akarta maradjunk, mert ennyi reggelivel nehéz volt felállni az asztaltól, hát még hazamenni, a sok ajándékot felvinni az emeletre. Délelőtt a Vérhalomra is megérkeztek az Angyalkák (hú... ez egy brutális mondat, ha valaki nem tudja, a Vérhalom téren lakunk) .
Az első családi karácsonyunk nagyon meghittre sikerült, (bár a mézeskalácsommal szöget lehet verni a falba) szuper volt. Pannit leginkább a zörgős textil könyve kötötte le, Zsolti az öltönynek örült a legjobban, én egy nagyon komoly fényképezőgépet kaptam, amivel majd sok-sok képet készítek és felteszem ide a blogra!!! Délután a Fahéjban folytattuk az ünneplést, (és persze az evést, Dédike Isteni halászlevet főzött) egészen este 7-ig (a Pálinkás Családban, az a hagyomány, hogy egyesével bontjuk ki az ajándékot, a Kisangyal felolvassa a kísérőcédulát és közvetíti a címzettnek az ajándékot ). Panni egy szó nélkül bírta, annyira cuki volt, olyan büszke vagyok rá (persze kézről-kézre járt)! A sok ajándéka közül kiemelném, az utazóágyat, fürdős játékokat, a baba napszemüveget (márciusban síelni megyünk), a cumiláncot, ami nagyon hasznos, mert így nem tűnik el a cumi (na igen, nem tűnik el a cumi, de hova tettem a láncot????...) és az sk kötésű kardigánt, sapkát, kesztyűt, (még jó, hogy mondtam, ne essünk túlzásba ajándékügyileg :), de hát kibír ellenállni... ) Szép és meghitt volt 23 és 24-e, igazi Nagykarácsony! 25-re Zsoli lebetegedett, így ketten mentünk Pannával az Eckhardt Karácsonyra. Iyenkor összegyűlik a Család apraja-nagyja (és házi állatai) és mindenki átmegy Gáborékhoz, ahol aztán hatalmas vendéglátás folyik. 26-án Andival és Andriskával ünnepeltünk és rám esett a Kisangyal szerep (én osztottam az ajándékokat, olvastam fel a kísérő papírokat, de úgy látom, hiába 4 év irodalom tagozat, nem olvasok pontosan :) ), ezért lett Andrisnak szép női pulcsija :)... 27-én itthon pihentünk , 28-án a Lajos forrásnál kirándultunk, Panno 3 órát aludt, (itt még csak a levegőnek tudtam be), 29-re belázasodott, 30-án meglátogattuk Gáspár bácsit, aki elájult, hogy milyen kis édes Panni és azonnal felírt szem cseppet, C-vitamint, lázcsillapítót... Hát itt tartunk... Remélem a betegséget 2008-ban hagyjuk és 2009 is egy csodálatos évünk lesz! Az új év meghozta Pancsó első fogacskáját! -amikor ezt írtam, még azt hittem, de most már nem vagyok benne biztos, mert mintha benőtte volna az íny :(

Köszönöm Drágám!

Kicsi Csillagom! Köszönöm a szép ajándékod, ez volt a legnagyobb meglepetés...
Amikor úgy érzem, nem eszel elgete, és izgulok, hogy miért sírsz, minig elfelejtem, amit Dóri és Virág barátnőm, oly sokszor emleget:

"...csak lazán..."

Pannikám! Sok öröm és szerencse ért, az elmúlt 27 évben, de az biztos, hogy Te vagy a legjobb dolog, ami történhetett velünk...

Amikor az én anyum született – Levél Pannitól

Szia Anyu!

Azt kértem aputól, hogy legyen szíves leírni, amit diktálok, hogy ezúton üzenhessek neked és kívánjak nagyon boldog szülinapot!

Te vagy a legszuperebb és legcsodálaotosabb anyuka a világon, kérlek, ne aggódj, ha (szerinteted) nem eszem eleget, vagy ha nyűgös vagyok, igazából néha én sem tudom mit akarok, de azt akarom, hogy kitaláld! Hidd el, ez csak annak szól, hogy próbálgatom a határaimat, és persze a tietekét is! Nagyon szeretem veled a hétköznapokat, mert mindig megszínesíted, és izgalmassá teszed a napon, nem hagysz soha magamra és értékeled minden új mutatványomat!

Ezúton szeretnék neked Nagyon Boldog Születésnapot kívánni ezzel a kis válogatással, amit neked kézítettem kettőnkről, ja és apu most mondta, hogy ilenkor van az új év is, (amit nem értek), de azért Boldog Új Évet is!

Puszi Pancsó


Saturday, December 20, 2008

Egy rossz nap...

Előfordul olykor-olykor, hogy nem úgy sülnek el a dolgok, mint ahogy szeretnénk. Így történt ez tegnap is... A szalon karácsonyra túl sokat készültünk Timivel... Nem részletezném az estét, csak annyit, hogy a következtetést levontuk: mi is mások, és Ők is mások... Már annyira rég ért csalódás, és azt hittem mindennel megtudok birkózni... Ezen, csak azért sikerült gyorsan túllépnem, mert arra gondoltam, hogy otthon vár a Családom... sosem értettem, amikor Zsolti azt mondja: "olyan jó hazaérni és mindent az ajtó előtt hagyni", most már pontosan tudom, milyen megnyugvást jelent a mi kis harmóniánk... Panni az ágyában szuszogott, sokáig néztem (olyan gyönyörű), megsimogattam, Zsoltit megpusziltam, megöleltem és reggel mosolyogva ébredtünk mindhárman!!!

Fél éves Panni!

Már fél éves a Nagylány!!! Ez idő alatt annyi minden történt! Panni! Emlékszem, nem sokkal ezelőtt azt néztem, mikor lesz nagyobb a combid egy csirkéénél, most meg már azt figyelem, hogyan eszed! Fantasztikus vagy! Eszméletlen mozgásod van (hasról hátra, hátról hasra fordulsz 12.22, hemperegsz, hátra felé már megy a kúszás), sokat játszol, akár társaság nélkül, képes vagy egyedül, sírás nélkül (ha Te is akarod) elaludni, nagy mestere vagy, hogyan kell beetetni Apát, és olyan,de olyan jó kedvű, kedves baba vagy! Bárki megállít az utcán minket, mosolyogsz, gagyogsz, egyszerűen megszédíted a járó kelőket! Nagyon nagy dolog a Mamádnak lenni, olyan boldoggá teszel minket!


...de nagy ez a takaróóóóóóó...

...nem lehet elég korán kezdeni...

(csak a félre értés elkerülése végett: Ibolya hozzám jött, ilyenkor Panni is kap a jóból...)

...na így már egész Nagylányos...

Thursday, December 11, 2008

Egy napunk

Napirendnek nem mondanám, de kb. így alakul egy napunk:

Fél 6 körül ébred Panni, Apa hozza a mi ágyunkba egy gyors szopira, majd folytatja az alvást mellettem fél 8-8-ig. Dumálva ébred, simogat, sikít a fülembe, én is ébredek. Cumijával játszik egyet,

gyors ágyazás és megyünk a konyhába. Alma reszelés (csak az oxidálódott jó barna reszelt alma az igazi :)), ebéd készítés (jelenleg: répa krumplival 1-1 darab), fél 9 körül újabb szopi, elvileg itt kellene ennie almát, de nem kéri, utána játék a ágyon, Anyával tekeredik a kígyó, hoc-hoc katona, kukucsos játék, felismerhetetlen mimikálás, prrrr, pocakfújás, megeszem-megeszem és egyéb gyúrás, tornáztatás, kiabálás, hülyéskedés.


Fél 10-től fél 12-ig pihenés jó időben az erkélyen, majd ébredés után szopi, 1 körül ebéd, utána 20 perc emésztés háton a járókában (ilyenkor ebédelek én is), közös játék,








délutáni 1 órás alvás, utána alma (ami addigra már nagyon édes), szopi, háromnegyed 8-kor fürdés, 8-kor tápszer Apával, fél 9 körül édes álom.




Imádunk fürdeni...








3 hónapos koráig a mi Hercegnőnk nem nagyon volt oda ezért a vízes micsodáért, ahol valami lötybe kell belemászni, Apa, Anya mindent megtesz azért, hogy ezt még élvezzem is és utána jön az ellenség: az öltözködés. Inkább tűnt a füdés valami rémálomnak, mint sem jó kis esti játék lehetőségének... Aztán eljött az első közös pancsolás és egyre jobban kezdtük (mindannyian) élvezni. A kádban lehet hajósat játszani, bálnás vízi könyvet olvasni, fogdosni, harapgálni és úgy csapkodni a vízet, hogy közben megijedünk.
De jó játék lett ez a fürdés!

Wednesday, December 10, 2008

Készülünk a Karácsonyra...

Van egy segédem, míg a karácsonyi díszeket és ajándékokat készítem, addig Ő szórakoztat.

Minden nap kétszer erkély jelenet


Szép időben így:



Elmentem bevásárolni útközben, elkezdett szállingózni a hó. Megijedtem, hogy Zsolti kint hagyta Pannit az erkélyen, de Ő megnyugtatott, hogy ne izguljak, minden rendben. Mire hazaértem, ez a kép fogadott:





Ellátogatott hozzánk a Mikulás

A nagy hidegben, míg mi meleg kis házikóinkban készülünk a Karácsonyra, valaki a gyerekek kívánságait lesve, teli puttonnyal, halkan, rénszarvason érkezett... Panni jó baba lévén sok-sok bio almát, főzeléket, perselyt (értem a célzást Györgyi nagyi), házi málna szörpit, sok szépet és jót kapott, mellé egy kis virgáccsal!
Íme: