Monday, December 20, 2010
Sunday, December 19, 2010
Szorulás és láz egyenlő kúp egyenlő Panni para
A fent említett kellemetlenségekből adódóan kialakult egy szorongás Panniban. Éjszakai ébredésnél kiabál, hogy "ne adj kúpot", pelusozásnál, vagy bármikor, amikor vízszintesbe kerül: "ne adj kúúúúpot, légyszi ne adj kúpot nekeeeeem"
Ez annnnyira rossz érzés nekem, mert amióta a pelusról épp leszokóban vagyunk, 3 naponta kakil.... Amikor először hallottam erről a jelenségről (Védőnőtől), pont azt gondoltam, mint az első szoptatási tanácsadásnál: nálunk, nem lesz prbléma...
aha
Ez annnnyira rossz érzés nekem, mert amióta a pelusról épp leszokóban vagyunk, 3 naponta kakil.... Amikor először hallottam erről a jelenségről (Védőnőtől), pont azt gondoltam, mint az első szoptatási tanácsadásnál: nálunk, nem lesz prbléma...
aha
2,5 éves
beszélgetés a cicussal:
-elaltatlak, gyere kis cicám, de csukd be szemed, mert kimegyek... Mérges leszek, ha nem alszol cica!
éjszakai ébredés:
-megtaláltam, Anya megtaláltam egyedül a cumim, huuu ez nem semmi, ügyes vagyok!
-de de de ne legyél mérges, mert megőőőőrülök, Apa ne menjél dolgozni, mert fontos, hogy itt maradj, nem kell dolgozni Apppa
-elaltatlak, gyere kis cicám, de csukd be szemed, mert kimegyek... Mérges leszek, ha nem alszol cica!
éjszakai ébredés:
-megtaláltam, Anya megtaláltam egyedül a cumim, huuu ez nem semmi, ügyes vagyok!
-de de de ne legyél mérges, mert megőőőőrülök, Apa ne menjél dolgozni, mert fontos, hogy itt maradj, nem kell dolgozni Apppa
Monday, December 6, 2010
Mi a cél?
Amikor összeveszik a megfelelési kényszerem/sokkal szebben fogalmazva: vágyam, az energia szintemmel és mindekor hatványozódnak a feladatok, akkor van az, hogy az utolsó esélyem a kanapén másnaposan alszik egész nap és amikor arra kérem, vigyázzon az Ő édes, kicsi Pannikájára, bekapcsolja a tévét, gyereket leülteti és rákezd a horkolásra, közben úgy tűz a nap, hogy csillog a képernyő, akkor van az, hogy a fejemben és a kezemben rendet teszek. Megállok és megkérdezem magamtól:
-Mi a cél?
-Az, hogy a Mikulás buli jól sikerüljön, a gyerekek örüljenek, de ha Panni délelőtt nem fárad el, nincs levegőn nyűgös lesz, nehezen fog ebéd után elaludni és az egész délután úszik és hisztis, morcos kislány fogja várni a Mikulást, aki nem hogy énekelni nem fog a Mikinek, még bele is rúg egy nagyot.
Ezek után a kezemben lévő szárítóról levett ruha kupacot, bedobtam a szobába és elhatároztam, elővesszük a szánkót és hajráááááááá... A pillanatnak élve nem érdekelt, hogy hiányzik a téli lakás díszítés, italok a kocsiban, asztal nincs megterítve és a következő kérdésem az volt
-És akkor "mivan"?
Hogy mi volt, arról szóljon a következő bejegyzés...
-Mi a cél?
-Az, hogy a Mikulás buli jól sikerüljön, a gyerekek örüljenek, de ha Panni délelőtt nem fárad el, nincs levegőn nyűgös lesz, nehezen fog ebéd után elaludni és az egész délután úszik és hisztis, morcos kislány fogja várni a Mikulást, aki nem hogy énekelni nem fog a Mikinek, még bele is rúg egy nagyot.
Ezek után a kezemben lévő szárítóról levett ruha kupacot, bedobtam a szobába és elhatároztam, elővesszük a szánkót és hajráááááááá... A pillanatnak élve nem érdekelt, hogy hiányzik a téli lakás díszítés, italok a kocsiban, asztal nincs megterítve és a következő kérdésem az volt
-És akkor "mivan"?
Hogy mi volt, arról szóljon a következő bejegyzés...
Hull a hó, hull a hó, mesebeli álom...
Végre vége a takony lógatásnak, köhögésnek, mára a sikítás olyan decibellel tört fel Kislányom "arany torkából", amire a madarak is összecsinálták magukat és elhúztak délnek :) Bercus és Panni kezéből már csak az ostor hiányzott, cukin ültek egymás mögött és próbáltak rávenni minket a gyorsabb haladásra. Szívás, hogy akkor vagyunk betegek, amikor gyönyörű idő van, vagy leesik az első hó. Ami pozitív: szombaton, amikor már unja a többi gyerek az 1 hetes szánkózást a punnyadt havon, mi úgy élveztük a lankás József-hegyi kilátó domboldalát, mintha Madonna Di Campilion suhannánk (bár nekem jobban tetszik az itthoni kilátás).
Sunday, October 24, 2010
Hétvége
Hogy mi volt fantasztikus ebben hétvégében?
Az összhang...
Mindenki tudta mi a dolga, a 4 gyermekünk cukin játszott, élveztük a bent és kint létet, a hangulatot, mindenkinek jutott egy kis idő a kikapcsolódásra, hatalmasakat pihentünk és a pecsenye kacsa sem veszett össze az aszalt szilvával...
Boldikám lehengrelt mindenkit a sakk tudásával, Bercus kirakja az 1400-as puzzlet, Árcsi a kedves, bár veszélyes Don Törpillo a kenyér "puháját" is szereti , Törpilla meg egy igazi csaj, aki hétvégén leginkább a vonatokkal, repülőkkel játszott, bár amint hazamentek a Fiúk előkerültek a pónik és a Barbik.
Az összhang...
Mindenki tudta mi a dolga, a 4 gyermekünk cukin játszott, élveztük a bent és kint létet, a hangulatot, mindenkinek jutott egy kis idő a kikapcsolódásra, hatalmasakat pihentünk és a pecsenye kacsa sem veszett össze az aszalt szilvával...
Boldikám lehengrelt mindenkit a sakk tudásával, Bercus kirakja az 1400-as puzzlet, Árcsi a kedves, bár veszélyes Don Törpillo a kenyér "puháját" is szereti , Törpilla meg egy igazi csaj, aki hétvégén leginkább a vonatokkal, repülőkkel játszott, bár amint hazamentek a Fiúk előkerültek a pónik és a Barbik.
Lány kontra Fiú
Árcsival és Pancsurival lovacskásat játszottunk, na persze megnyertem a ló szerepét, ugráltak rajtam, etettek, itattak, a játék végén a nappali közepén kifeküdtem, némi kedves szóra és simogatásra vágytam. Panni rögtön tudta mi kell a vén kancának, szeretgetett és közben ezt mondta:
-megfésüllek lovacskám, megmasszírozom a hátad...
mire Árcsi ráugrott a hátamra:
-én meg kiszívom a véééredet!
:)))))
-megfésüllek lovacskám, megmasszírozom a hátad...
mire Árcsi ráugrott a hátamra:
-én meg kiszívom a véééredet!
:)))))
Tuesday, October 19, 2010
Cuki jelenetek
Panni olyan sok kis apró cuki pillanatot szerez nekünk mondataival, amin elképed az ember mert nem is gondolja, hogyan jutott ez eszébe ennek a csöpp kisasszonynak.
Az egyetlen probléma, hogy ezeket azonnal rögzíteni kellene mert hajlamosak vagyunk elfelejteni. Ezen túl ígérem Pannikám, hogy azonnal ugrom és dokumentálom.
Miután megleptem egy kinder tojással.
"Köszi, most kibontom egy kicsit és megeszem egy kicsit".
Kocsiban Namuéktól hazafelé megkérdeztem, hogy szeretne-e játszani a pacival otthon, akit a Namuéknál töltőtt hétvége előtt olyan gondosan betakergatott, hogy jól aludjon.
"Nem a csacsi beteg, te leszel a csacskóm apukám!"
Namu kérdezi: Hogy hívják ezt a kislányt, Panni?!!
"Nem Béla vagyok."
Esztiés Panni ül a kádban.
Panni kérdezi anyut: "Mi a bajod?"
Eszti: "Mérges vagyok, mert belerúgtam az asztal sarkába."
Panni: "Ne legyél mérges, látod itt vagyok melletted!"
Panni kérdezi: "Apuuu, fáj a térded?"
Apu már tudja, hogy Panni pacit akar belőlem faragni, ha nem figyelek, így ezt mondom: "Igen fáj a térdem!"
Panni: "Gyere meggyógyítom" "Jó már?"
Apu már tudja mi jön: "Igen most már rendben van"
Panni: "Jó, akkor te leszel a pacikám"
Az egyetlen probléma, hogy ezeket azonnal rögzíteni kellene mert hajlamosak vagyunk elfelejteni. Ezen túl ígérem Pannikám, hogy azonnal ugrom és dokumentálom.
Miután megleptem egy kinder tojással.
"Köszi, most kibontom egy kicsit és megeszem egy kicsit".
Kocsiban Namuéktól hazafelé megkérdeztem, hogy szeretne-e játszani a pacival otthon, akit a Namuéknál töltőtt hétvége előtt olyan gondosan betakergatott, hogy jól aludjon.
"Nem a csacsi beteg, te leszel a csacskóm apukám!"
Namu kérdezi: Hogy hívják ezt a kislányt, Panni?!!
"Nem Béla vagyok."
Esztiés Panni ül a kádban.
Panni kérdezi anyut: "Mi a bajod?"
Eszti: "Mérges vagyok, mert belerúgtam az asztal sarkába."
Panni: "Ne legyél mérges, látod itt vagyok melletted!"
Panni kérdezi: "Apuuu, fáj a térded?"
Apu már tudja, hogy Panni pacit akar belőlem faragni, ha nem figyelek, így ezt mondom: "Igen fáj a térdem!"
Panni: "Gyere meggyógyítom" "Jó már?"
Apu már tudja mi jön: "Igen most már rendben van"
Panni: "Jó, akkor te leszel a pacikám"
Monday, October 18, 2010
Mi folyik a garázsban?
Általában bor :)
-Nagyi! Lemegyek a Papával a garázsba, iszom egy fröccsöt, utána meszagolod a számat?
-Nagyi! Lemegyek a Papával a garázsba, iszom egy fröccsöt, utána meszagolod a számat?
Subscribe to:
Posts (Atom)