Tuesday, December 29, 2009

"Bóóódog Karácsonnnt"

Kár, hogy nincs lehetőség a hangos címre, mert ezt a mondatot Pannika a Jézuskától kapott szintetizátorán a mikrofonba előszeretettel hangoztatta.
Terv: 21,22-én csomagolás, 23-án díszítés, 24-én reggel otthon Karácsony, ebéd a Fahéj utcában, 5 órakor a Zöldkőbe látogatnak az Agyalok.
Megvalósítás: pipa mindenre :)
Ez volt az első olyan ünneplés, ahol nagyon összeszedtük magunkat, így csak 2 ajándék csere volt és 3 ajándékot felejtettünk otthon, na ezt nevezem :)
A Karácsony szép volt, program dús, hangos...
24-én reggel 8-kor ébredt Panni és a szokásos "Panni, zokni, cipi" húzás után kimerészkedtünk a nappaliba, ahova az Angyalok egy akkora fát raktak, hogy le kellett vágni a tetejéből :) Az ajándékok kicsomagolásába hamar belerázódott Panni, nagy volt az öröm, a legnagyobb egy Kisvakond volt, akit azóta mindenhova cipelünk. A Fahéj utcában ebédeltünk (már ezek után úgy éreztük, hogy ne többet, mert baj lesz, nem ismerjük a mértéket, de hát olyan finoooom :) ) úgy terveztük, Panni megkapja az ajándékokat, a szülők csak 26-án. Egy óvatlan pillanatban előkerült egy Dorcika Jézuskája által kapott hintaló, na ez a másik amit azóta is cipelünk magunkkal.
Pl.: Felöltöztünk a sétához, talpig orkánban Panni visszarohant valamiért a szobába, majd megjelent a lovacskával, amit végig húzott a parkettán majd így szólt :
"Panni, Anya, Paci sétál motoron, Paci fázik, kesztyű..."
Este a Zöldkő utca előszobájában gyülekezett a Varga és Pálinkás gyereksereg, majd egszerre indultak a nappaliba. Szólt a zene, Namu csillagszórót gyújtott, a Dédik a szobában figyeltek, és közösen énekeltük a szebbnél szebb dalokat. Anyukáméknál töltöttük a 25-ét, amikor szokásosan Eckhardt-Karácsony van. Az unokatesók gitár, zongora, csodaszép ének hangjától volt hangos a lakás, miközben a 4 Pici fantasztikusan játszott. A 26-át ismételten a Fahéj utcában ünnepeltük, ahova a Család, Dédik, Andi és Andris is csatlakozott. Ajándék osztás után mint minden december 26-án megnéztünk egy filmet, inkább mégegyszer a Borat Béci, mert ez lehozott az életről :), még szerencse, hogy jó kedvünk volt, mert utána belekezdtünk a 2012 világvége katasztrófa filmnek :)

A legjobban a Nagyim féle bólénak örültünk, mert ez azt jelenti, hogy olyan jól van és úgy lát az új szaruhártyájával, hogy remélhetőleg újra beindul a Szalma-féle kifőzde :))) és jövőre Ő készíti a vadast :) ez nagyon sokat jelent nekük.

Pannika 14 napos lázas állaptának is vége szakadt, Györgyi nagyi kijött a kórházból és Sándor Dédi sok jóval kecsegtet.

Sunday, December 13, 2009

Legújabbak

"vidáz, kész, raaaaaalt"
"kiszállsz"
"odamenni"
"még egszer"
"leesett jajjj"
"asziszem"
''Anya ne oda nem jóóóó"
"Vaki vége"
"hegedel bácsi"

ha a művésznő alkot





A festmények befejeztével, csak ennyit mondott:
"Panni tiszta, hihi!"


Panni mint sztájliszt... :)




Van stílusa :)



Egyedül felvette a csizmáját (a képen látszik, hogy kacsaláb :)), kivett egy nyári sapit a fiókból, felvette, a tükör előtt pipiskedett és közölte:

-Mama! Panni csini!"

Mikulás














Panni, meleg pogácsával várta a Vendégeket...
Panni összefoglalója:
Mit hozott Pannikám a Mikulás?
-"Mikuás emmmment, Panni csokit, ammmát, banit, könvet, mesét, mazsit"
Kik jöttek hozzád?
-"Dédi, Tibi, Dóri, Tibi, Tibi, Tibi, no Dóri, Annya, Mikulás"
És a Boldi, Árcsi,
-"Becccci,"
Vépé, Nagyi , Papa, Namu, Nagyvadi, Keresztek, Edi, Bálint?
-ja :)
Mit énekeltünk a Mikulásnak?
-mekket hi.. :)
A Mikulásnak szemüvege, sapkája, és még milye volt Pannikám?
-ja :)
Szakálla.. Mit kérdezett a Mikulás?
-ja :)
Nem Panni, azt válaszoltad, azt kérdezte, hogy jó kislány voltál, igaz?
-"igaz..."

És igaz...

Több kép, részletes beszámoló kacsaréten :)

Thursday, December 3, 2009

kedvencek

"Mama, még egyszer..."
"tessék Nyuszikám..."- néha nyuszinak becézem
"nyisd, nyisd, nyizzzzzsd!"
"Postás bácsi elsétált", bezzeg, amikor Apa kérdezte, azt válaszolta: "fekszik", huhh...
Vaki-Vakond,
tessék-kérem :)

A ragozás nagyon megy, szépen használja a jelen, múlt időt, sok 3 szavas mondatot mond, mesél a könyvből (elveszett a cica, kacsa tóban fürdik)

Motorozás közben:

-P: "Mama, Panni, motor vásárol..."
-M: "és mit veszünk?"
-P: "kenyér, keksz, bani (banán), süti sok-sok"

fejlesztés













Harmadik hónapja járunk egy készségfejlesztő játszóházba, ahol nagyon jó dolgokat tanulhat az anyuka :) 4-en vannak egy csoportban, Panni fújja a neveket (Máté, Borcsi, Lizi) és a Picik nagyon élvezik az együtt játékot.