
Saturday, May 23, 2009
Eleleven eleven(th)
Május 20-án Panni betöltötte a 11. hónapot. Ez az angol-magyar szójáték, amit a címben használtam elég kifejező. Mára magabiztosan, segítség nélkül jár, bármennyit köröz a lakásban, cicát keres a képeken, könyvekben és életben. Tegnap a meghagyott fél túrós táskám egy zacsiba téve hanyagul, a táskámba hajítottam reggel. Késő délután éhes lett, kotorászott egy kicsit és egy perc múlva, már a földön falatozott. Off: Reggel fél 6-kor ébred, játszunk, elmegyünk bevásárolni, 8 körül elaltatom, ilyenkor jut idő a háztartásra, főzésre, kb. háromnegyed órát alszik, ébred, után joghurt és egy banán kíséretében indulunk a játszóra, amit 11 körül hagyunk el. Dél és 1 között ebéd (már jobban szereti az összetört zöldséget, mit a pépeset), utána alvás (1-2 óra), gyümölcs, fél 5-ig játszunk az erkélyen, mert ekkorra, árnyékos és hűs, utána séta kb (45 perc) amikor már lement a nagy meleg, hinta, mérleghinta, csúszda, homokozás fél 7-ig, Apával együtt megyünk fel, vacsi, fürdés, fél 8-kor alvás. Nagyon kiegyensúlyozott, édes, kedves a többi babával, simogatja őket, keddenként Ringatóra (http://www.ringato.hu/) járunk a Millenárisba, és már van pár játszótéri cimbink :) Agyafúrt, tudja, mit, hova dugunk el, zuhanyzásnál jó társaság, elbújik ha kérem, és megijeszt, imád a hátunkon dajdajozi, üvegen keresztül nyelvet nyújtani, belefújni a hasunkba (Karácsony óta) és nagyon bújni, bújni, bújni... Anyás... (még :) ) Nagylány: Ezt onnan mérem leginkább, hogy régebben, mikor még pindurkább volt, ha elaludt a kocsiban, addig kellett körözni, míg fel nem ébredt, most csak kiveszem a kocsiból és fent leteszem az ágyába... ezek hatalmas lépések :)
Sunday, May 17, 2009
Mondókák, énekek I.
Szeretném, ha nem felejtenénk Panni gyermek korának kincseit... Már Pannival a pocakban is csak jöttek a mondókák, énekek emlékei, de amint megérkezett a Hercegnő, elözönlöttek a fejemben a mondókák, dalok. Ilyenkor érzem, mekkora előnnyel járt az ének és irodalom tagozat!
"Megy a hajó a Dunán, lemaradt a kapitány,
kiabál, trombitál, de a hajó, meg sem áll"
"Hej Gyula,Gyula,Gyula,
szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
pattogatott kukorica"
"Kerekecske gombocska, itt szalad a nyulacska,
itt szalad, ott megáll, és egy körutat csinál,
ide bújik, ide be, Panni baba fülébe."
"Baba ül a székben, kenyér a kezében,
kértem tőle nem adott, azt mondta, hogy elfogyott!"
"Dundi dongó lépeget, ide-oda nézeget,
idelép, odalép, virágporon, mézen él."
"Cin-cin muzsika, táncol a kis Pannika,
jobbra dől, meg balra dől, tücsök koma hegedül."
"Töröm, töröm a mákot,
sütök vele kalácsot,
tisztítom a mogyorót, annak adok aki jó!"
ezt akkor rappeltük Zsoltival, amikor még fájt a pocak :) :
(roppant kreatív és sokat mondó szöveget írtam neki :) )
"E:Ki ez a síró pityogó?
Zsé:Ki ez a síró pitogó?
E:Pityogó, pityogó, ki ez a síró pityogó?
Zsé:Ki ez a, ki ez a, ki ez a, ki ez a...
E:Pityogó, pityogó, ki ez a síró pityogó???"
folyt. köv.
"Megy a hajó a Dunán, lemaradt a kapitány,
kiabál, trombitál, de a hajó, meg sem áll"
"Hej Gyula,Gyula,Gyula,
szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
pattogatott kukorica"
"Kerekecske gombocska, itt szalad a nyulacska,
itt szalad, ott megáll, és egy körutat csinál,
ide bújik, ide be, Panni baba fülébe."
"Baba ül a székben, kenyér a kezében,
kértem tőle nem adott, azt mondta, hogy elfogyott!"
"Dundi dongó lépeget, ide-oda nézeget,
idelép, odalép, virágporon, mézen él."
"Cin-cin muzsika, táncol a kis Pannika,
jobbra dől, meg balra dől, tücsök koma hegedül."
"Töröm, töröm a mákot,
sütök vele kalácsot,
tisztítom a mogyorót, annak adok aki jó!"
ezt akkor rappeltük Zsoltival, amikor még fájt a pocak :) :
(roppant kreatív és sokat mondó szöveget írtam neki :) )
"E:Ki ez a síró pityogó?
Zsé:Ki ez a síró pitogó?
E:Pityogó, pityogó, ki ez a síró pityogó?
Zsé:Ki ez a, ki ez a, ki ez a, ki ez a...
E:Pityogó, pityogó, ki ez a síró pityogó???"
folyt. köv.
Nyár avató...
Mint már sok éve, idén is Fiaink ünneplésre méltónak találták a nyár kezdetét! Ez a hétvége, leginkább a "máj építésről" szól, mint kulturális fejlődésről! Zsolti, Zotya, Sundin, Attila volt a kemény mag, később csatlakozott Ádám, Rács, Dani. Arról, hogy Ők mit csináltak a hétvégén, nem tudok nyilatkozni, (bár Zsolti szombat délben megesküdött, hogy 7 óta nem telt el olyan negyed óra, hogy ne ivott volna valami zamatosat :) ), mi Pannival, na meg a Dórikkal, Magdi dédivel cicát kergettünk "dédit" tanítottunk (még csak a "didi" megy, de haladunk), Beának a 30. szülinapjára ajándékot készítettünk, sokat sétáltunk és vasárnap Rózsáéknak a botanikus kertjében Panniztunk, immár Zsoltival és Zotyával... Ez a kert egy külön bejegyzést érdemel, a növények, rózsák, zöldségek, fák szépségét, a hangulatot, szemtelenség lenne leírni, ezt látni kell, mivel nincs megörökítve, "kénytelenek" :) leszünk, újra meglátogatni Őket! Rózsa főztje után, nem csoda hogy Panni elfordult az bébi-papitól, inkább a fincsi bab levest, fasírtot, krumplipürét választotta! Van ízlése a Leányzónak...
Tuesday, May 12, 2009
Apa a zsebben
Hát igen.... elcsavarták a fejem....
Miután kilábltunk a nagy fül betegségből Panni nehezen szokott / szokik vissza a kiságyba és sokszor felébred esténkként. A szülök ennek eredményeképpen egyre inkább hasonlítanak Michael Jackson Thiller című video kipjében látható kripta szökevényekhez.
Egyik este Panni felébredt kb 3:00-kor és az a szokása, hogy mire beérek a szobába feláll a kiságyba, az ajtó felé fordul és "pityereg nem elhanyagolható decibellel". Most is így történt, de amint meglátott, azt mondta hogy Apa-apa!
Hát igen.....elcsavarták a fejem......
Miután kilábltunk a nagy fül betegségből Panni nehezen szokott / szokik vissza a kiságyba és sokszor felébred esténkként. A szülök ennek eredményeképpen egyre inkább hasonlítanak Michael Jackson Thiller című video kipjében látható kripta szökevényekhez.
Egyik este Panni felébredt kb 3:00-kor és az a szokása, hogy mire beérek a szobába feláll a kiságyba, az ajtó felé fordul és "pityereg nem elhanyagolható decibellel". Most is így történt, de amint meglátott, azt mondta hogy Apa-apa!
Hát igen.....elcsavarták a fejem......
Füles
Nap közben 5 óra alvás, aztán este 6-tól reggel 7-ig, megint alvás, (közben kétszer "álometettem"), már tudtam, hogy baj van...
A baj neve: otitis media,
vagyis középfül gyulladás :( ... Panni átköltözött az ágyunkba :) Tekergés ezerrel...
Valószínűleg gyógypárnánk van, mert ha Panni ,a miénken hajtja álomra buksiját, akkor tünetmetes és nincs sírás! Kíváncsi vagyok, ha betennénk a kiságyba, akkor is ilyen hatásos lenne?
A baj neve: otitis media,
vagyis középfül gyulladás :( ... Panni átköltözött az ágyunkba :) Tekergés ezerrel...
Valószínűleg gyógypárnánk van, mert ha Panni ,a miénken hajtja álomra buksiját, akkor tünetmetes és nincs sírás! Kíváncsi vagyok, ha betennénk a kiságyba, akkor is ilyen hatásos lenne?
Víkend :)









Minden hétvégén piknikezünk a szabadban, amik eszméletlen jól sikerülnek. A Hajógyárin Apával, Szentendrén Keresztanyával, Duna parton hekkezve :) Kopaszi-gáton, aki még nem volt, az ne hagyja ki!!! Györgyi nagyinak szóltunk, hogy varrjon nekünk egy nagy takarót, amire leheverehetünk többen is. A végeredmény egy full extrás 6 nm-es piknik takaró lett! Köszönjük!
Subscribe to:
Posts (Atom)













A buli után, 10-en aludtunk a Zöldkőben...












