Saturday, February 28, 2009
Domcsi és Panni
A héten, egy szép napot tölthettünk Domcsival és Krisztivel. Nem kellett sokat várni a feloldódásra, amint letettük a gyerekeket a földre, egymás csőröspoharához nyúltak és elkezdték vadul inni :), sok édes dolog volt: egymás felé másztak teli mosollyal a szájukon, de elkerülték egymást, (Krisztivel csak néztük Őket és hatalmasakat röhögtünk) ebéd előtt hintáztak egy nagyot, ami nagyon tetszett a két kis Kókusznak, ebéd után 2 órás szundi! A legaranyosabb az volt, amikor bent játszottak a nappaliban, míg mi ebédet melegítettünk, amikor észre vették, hogy nem vagyunk a közelben (csak látó távolságban), mint 2 robotkutya másztak egymás mellett és siettek a Mamikhoz :) Kedden úszni visszük Őket :) Hát, nagyon cukik voltak így együtt!
Dédik látogatása
Tegnap délután felhívtam Éva nagyit, hogy rúgja ki a pasikat, mert kendőbe kötöm Pancsót és rögvest indulunk hozzá! Nagyika, már rég nem látta pici Dédunokáját, de a műtétnek köszönhetően és a délutáni napfénynek, a hiányt orvosoltuk és Nagyikám, még az apró felálló hajacskában is gyönyörködhetett!!!
11-re mentünk Mária és Sándor dédihez, akiket elbűvölt Panni kedves közvetlensége. A Kisasszony, ügyesen ebédelt és beleevett a Mama rizsébe, játszott krémes dobozzal és gügyögött egy sort. Nagyika a főző tudományával jeleskedett, és egy újabb betörés elleni technikával bővült a tudomány :)
Panni kifáradt a vendégségben és fél 2-től 4-ig szundított egyet az erkélyen, mi is így tettünk!
11-re mentünk Mária és Sándor dédihez, akiket elbűvölt Panni kedves közvetlensége. A Kisasszony, ügyesen ebédelt és beleevett a Mama rizsébe, játszott krémes dobozzal és gügyögött egy sort. Nagyika a főző tudományával jeleskedett, és egy újabb betörés elleni technikával bővült a tudomány :)
Panni kifáradt a vendégségben és fél 2-től 4-ig szundított egyet az erkélyen, mi is így tettünk!
Tuesday, February 24, 2009
Pá-pá
Pár napja eszméltem rá, hogy megtaníthatnám Pannit pá-pázni! 2 napig, naponta max 10-szer mutattam neki, és az eredmény, nem maradt el!
Vendégségek
Az egyetlen nehézségem Pannival, hogy nem szeret aludni (márminta a kiságyában és sokáig)! Ébredéskor, még csukva van a szeme, de már áll, utána ordít! Mindenkit végighallgattam és megpróbáltam az összes létező cselt, trükköt, nevelést bevetni, mindhiába! Éjszaka 2-8-szor ébred, cumi be és alvás tovább, reggel fél 6-kor kezdjük a napot szopival. Van amikor sikerül utána visszaaltatni, akad olyan nap is, amikor nem. Elhatároztam, hogy lesz egy nap, amikor nem érdekel, hogy elvileg az ilyen idős babák 2 órát vannak ébren, utána aludnának (nem is beszélve arról, hogy a rendszer kialakítása mennyire fontos), rábízom magam. Amikor látom álmos, beteszem a kiságyba, vagy babakocsiban (erkélyen alvás), ha ébred, nem altatom vissza. Így tettem, az eredmény meglepő:
(az evés időket betartotta, mégis ilyen szépen aludt)
5:45 szopi,
6-6:30 alvás bent,
játék,
8:00-8:30 alvás bent,
9:30 tízórai,
10:45-13:00 alvás erkélyen,
13:00 ebéd,
16:30-18:00 alvás erkélyen, (felébresztettem)
játék,
19:30 fürdés, utána 20 körül lefektetés (bent :) )...
Ezek után beletörődtem, hogy van egy kis Rigóm, aki korán kel, de napközben bepótol mindent, miközben jó sokat van a friss levegőn...
Valaki mondja meg, ennek a bejegyzésnek, miért lett "Vendégségek" a címe?
(az evés időket betartotta, mégis ilyen szépen aludt)
5:45 szopi,
6-6:30 alvás bent,
játék,
8:00-8:30 alvás bent,
9:30 tízórai,
10:45-13:00 alvás erkélyen,
13:00 ebéd,
16:30-18:00 alvás erkélyen, (felébresztettem)
játék,
19:30 fürdés, utána 20 körül lefektetés (bent :) )...
Ezek után beletörődtem, hogy van egy kis Rigóm, aki korán kel, de napközben bepótol mindent, miközben jó sokat van a friss levegőn...
Valaki mondja meg, ennek a bejegyzésnek, miért lett "Vendégségek" a címe?
...már nagyon elfáradtam, a sok éjszakai keléstől...
Friday, February 20, 2009
8 hónapos lett Csuri!!!



Híííí de nagy lány már a mi kis Babucink! Áll és körbe megy a járókában, illetve bármit körbe jár, ahova felkapaszkodik, da-da, ba-bbba, mmmma-ma (még nem tudja, hogy ezt milyen sokszor fogja mondani), na-nnna, dij, mij, kkkh, ezeket a szótagokat ismételgeti, ami úgy hangzik, mint ha egy vén asszony szitkozódna... Persze jó hangosan teszi mindezt! Csak állok vele szemben és hallgatom, ahogy magyaráz! Eszméletlen!
Thursday, February 12, 2009
Jön a tavasz, megy a tél, lalllalllalllllalllaallla...
Végre két órákat lehet sétálni Fufókával, mert előbújt a napocska! Köszönjük a sok-sok
D-vitamint :)
D-vitamint :)
Thursday, February 5, 2009
Barátnők bölcseleteire comment:
Sz. Edina mondta, hogy mennyire csodálatos a 6-9 hónapos kor, minden nap látod a fejlődést. Azt gondoltam magamban, hogy 3 hónapig minden nap fejlődni? Nagy változás az, amikor mászik, ül, áll, elindul, majd beszél... Elérkezett ez az idő és igaza lett! A bújások, ahogy ragaszkodik, tudja, mi után mi jön, megkeresi a tárgyakat, ahogy gagyog és nevet, hogy Te vagy számára a legfontosabb, nem akar elengedni, amikor leteszed, nyújtja a kezét, hogy vedd fel, ha valamit meg akar nézni, fogni, öh-zik, vidd oda megérteti magát, sorolhatnám... ezek az apróságok a legnagyobbak...
Cs. Timi azt mesélte, hogy akkor vállt igazán anyává, amikor először mondta ki a Fia, hogy "Anya". Én pár hete érzem az igazi Anyaságot, amióta Panncsúr manipulálni akar, mindenkitől visszajön hozzám, nem mászik el mellőlem, én biztosan meg tudom vigasztalni, nekem hisztizik, 100 százalékig megbízik bennem, ugyan olyan mosolygósan, fufókásan hajtja a fejét este a vállamra egy fárasztó nap után, amikor nem voltam túl aktív vele, mint amikor egész nap sétálunk, játszunk, énekelünk, pörgünk.
Virág, azt állította, hogy a "mikor jöjjön a testvér" ügyben az ember gondolata hullámzó, egyszer azonnal akar, másszor pedig, azt gondolja, egy is sok, nem hogy kettő!
Szerintem a gondolatok pozitív-negatívsága egyenes arányban áll a kipihent Mama gondolata és a hulla Mama érzéseivel.
Cs. Timi azt mesélte, hogy akkor vállt igazán anyává, amikor először mondta ki a Fia, hogy "Anya". Én pár hete érzem az igazi Anyaságot, amióta Panncsúr manipulálni akar, mindenkitől visszajön hozzám, nem mászik el mellőlem, én biztosan meg tudom vigasztalni, nekem hisztizik, 100 százalékig megbízik bennem, ugyan olyan mosolygósan, fufókásan hajtja a fejét este a vállamra egy fárasztó nap után, amikor nem voltam túl aktív vele, mint amikor egész nap sétálunk, játszunk, énekelünk, pörgünk.
Virág, azt állította, hogy a "mikor jöjjön a testvér" ügyben az ember gondolata hullámzó, egyszer azonnal akar, másszor pedig, azt gondolja, egy is sok, nem hogy kettő!
Szerintem a gondolatok pozitív-negatívsága egyenes arányban áll a kipihent Mama gondolata és a hulla Mama érzéseivel.
Dühből állunk!
A járókában való lét, olyan mint a belső vízszintező, amint függőlegesből vízszintbe váltunk (elérjük a 45 fokot) Panni üvölt. Így történt ez 2 napja is! A fürdőszobában volt dolgom, Pannit betettem a járókába, először hatalmas hiszti, 1 perc után csönd, (ez mindig bajt jelent). Mire kiértem, Panni a járóka szélébe kapaszkodva állt! A gondoskodó anyuka, nem odarohant segíteni, a kis bajba jutotton, (aki nem tudott leülni), hanem bíztattam, hogy "maradj, úgy Drágám, már keresem, a fényképezőgépet"! A kép elkészült, Panni jól van, azóta mindenre fel akar mászni, több kevesebb sikerrel, így történt ez tegnap éjszaka is, amikor nem tudtuk elképzelni, hogy miért sírhat először 5 percet, aztán szünet és utána megint rázendített! Természetesen dühében felállt és nem tudott visszacsücsülni...
Ne keressétek, megtaláltam!
Így van! Megtaláltam, a világ legfinomabb, megbabonázóbb illatát! Egy picike nyakacskán érezhető, a kettes és hármas redő közül csap elő ez az édeskés baba illat!
Sajnos nem tudom, begyűjteni, üvegcsége zárni, de aki szeretné érezni szóljon, gyertek, van bőven!
Warning!!!
Fontos, hogy NYAKI redőkről beszélünk! Comb és hát közötti redők (más néven a popó) szaglása, csak erős idegzetűeknek!!!
Sajnos nem tudom, begyűjteni, üvegcsége zárni, de aki szeretné érezni szóljon, gyertek, van bőven!
Warning!!!
Fontos, hogy NYAKI redőkről beszélünk! Comb és hát közötti redők (más néven a popó) szaglása, csak erős idegzetűeknek!!!
Subscribe to:
Posts (Atom)