A mi gyönyörű Csöppünk 4 hónapos korára, 100 százalékig ura a kezének, megkaparint mindent, a szájához vesz, oldalra fordul mindkét irányba, hatalmasakat sikít, reggel gőgicsélve ébred (heőőő) és meg lehet zabálni. Mindenkivel kedves, kiegyensúlyozott, szeret fürdeni, amit kizárólag a nagykádban teszünk, közben olvasgatjuk a bálnás könyvet. Kacarászik a játékaira, magyaráz nekünk és hatalmasakat sóhajtozik. Sokat éneklek neki, mindenféle mondókát mondok, tornáztatom, masszírozom. Séta közben nézelődik, általában fa alá tolom és nézi a leveleket, vagy elalszik. Aludni nem szeret, de még nem olyan nagy, hogy kibírja nap közben ébren, estére elég nehéz vele. Általában 6 körül ébred, eszik, utána 10-kor, 1-kor, 4-kor, 7-kor, fél 8-kor fürdés, sinlac, büfi, hasra fordítás és szunyó. Napról napra könnyebb... Imádom!!!
Tuesday, October 28, 2008
Etyeki borvidék
Pénteken Etyek felé vettük az irányt. Mivel Pancsó éppen bealudt a cél előtt, gondoltuk, tovább autózunk, aminek nagy megleptés lett a végeredménye. A rossz rázós út mellett egy luxus golf pályát építettek ki. A hegyen szoptattam, és azon elmélkedtük, milyen jó lenne a hegytetőn egy ház, hatalmas kerttel, este felsétálni a pincékhez, a gyerekekkel játszani a kertben, zöldséget ültetni... Álom, édes álom... Nagyot sétáltunk a jó levegőn, míg Pancsó aludt a mózeskosárban.
Tuesday, October 21, 2008
Vasárnap délután
Sunday, October 19, 2008
Egy ütés egy sikítás
Pannibaba új játékkal lett gazdagabb (1123221-ik), amelyet imád püfölni. Kicsikém csak az udvarlókkal is ilyen keményen bánj!!
Wednesday, October 15, 2008
Panni 3 hónapos
Panni 3 hónapos korára, az Őt szórakoztató személynek hálából, hatalmas nevetéssel felel, kezeivel nyúl a tárgyakért, megfogja, meghúzza, majd a szájába tömi. Jó kedvű, szeret "beszélgetni" a saját nyelvén, gurgulázva nevetgél (bár ezt még csak anyának mutatta meg, de hangfelvételek igazolják :) ). Nem szeret aludni, mert minden érdekli. Elszúrtuk az elején , mert mostanra cumi függő. Azt senki nem mondta, hogy ha éjszaka felébred és nincs a cumi a szájában, akkor finoman "szól" (jajveszékel, sikítozik, rúgkapál), hogy azonnal rohanjon valaki a segítségére és rögvest rakja a helyére. Ha kicsit nehezebben alszik vissza (Apa fél 3-tól fél 5-ig próbálta visszaaltatni), akkor jön a szopi, ami mindig segít Pannin, bármi baja legyen. Felhívták a figelmem, hogy amint 4 hónapos lesz borul a rendszer. Nekünk egy picit előbb jött. 1 hete újra felébred éjszaka, a Védőnő tanácsára külön szobába költöztünk (de csak átmenetileg) és láss csodát, tegnap 8-tól háromnegyed 7-ig aludt. Remélem, hogy mielőbb visszaáll a régi rend, mert szegénykém, sokszor fáradt és nyűgös. Séta közben azt se tudja, merre nézzen, minden érdekli (igazi iker), elmehetek vele bevásárolni, zöldségeshez, amit régen nem tudtam, mert amikor ébren volt, csak sírt. Szeret pancsolni a kádban, csak az öltözéssel gyűlik meg a baja. A kiságyában pörgeti a csörgős macikat, nézi a dagi halakat, amik körbe körbe forognak. Ma lesz Panni mérlegelés, ezért csak múlt heti adatokkal tudok szolgálni, amikor 6,3 kg volt. Mindenki imádja, kényezteti, amit láthatóan nagyon jól visel. Az összes dédi, nagyik, papik, nagyok, keresztek, és a drága unokatesók...




Subscribe to:
Posts (Atom)