Monday, January 26, 2009

7. hónap- Fufóka :)

Panncsurinak elérkezett életében a 7. hónap. Kúszik, kézről kézre kéri magát, felnyújtott praclival jelzi, hogy hahóóóó vegyél fel, ha ezt nem sikerül teljesíteni, megspékeli egy kis sírással, tátog mint egy halacska, mindent megrág, a játékait hamar megunja, fufókázik, dumál, sikítozik, kukucsosat játszik, hajba kapaszkodik, orrot harap (ez büfizésnél az igazi :) ) és nagyon tud bújni, megszeretgetni. Édes! És most figyelmeztettek, hogy ki ne hagyjam, hogy morog!!!



Elérkezett a hisztis időszak :( Anyás lett. Eszméletlenül tud sírni, ha velem van, egész nap kézben akar lenni, semmire nincs időm. Alvása napközben 2-3-szor 20-30 perc, sétánál 40, esti alvásnál 6-7-szer ébred, mi rohanunk, általában gyorsan visszaalszik, csak hajnalban nehezebb, fél 7 körül ébred, este 8 körül alszik el.




Sárgarépa, fehérrépa, krumpli, brokkoli, sütőtök, alma, barack, körte, rízs, husika, kis kosz a földről, reggeli, esti szopi, aminek kb. 8 kiló az eredménye.

Kedvencei: Mici dal, masni (aki egy kutyabőrbe bújt bárány és egyébként morzsolókendő), zöld tálkája, kanala és a tükrök.
Dalocskák: Mici, Pity-poty, Vigyázz rám, Hunyd le két szemed, Ennek a kis lánynak..., Borsót főztem, Te légy most, Fekete-Pekete...
Mondókák: Tekeredik a Panni rétest akar enni :), Hoc-hoc katona, Így lovagolnak..., Cin-cin muzsika...


Tuesday, January 20, 2009

Segítőm


Szerdán elcsúsztam a fürdőben (Pannival a kezemben), olyan rosszul estünk, sajnos begyűjtöttük, az első "kékfoltunkat" :( Kétségbe esetten riasztottam Anyut, aki taxival 5 perc múlva megérkezett, Györgyi nénivel telefonon tartottam a kapcsolatot, Dorci már úton volt hozzánk. Mindenki megnyugtatott, hogy ez csak egy kis ütés volt (talán túl reagáltam a történteket???), és úgy fognak érkezni a sérülések, hogy azt sem tudjuk, mikor történt, csak este látjuk fürdetésnél.

Dorka nálunk aludt, és kivehette, a gyermek vállalás pozitív (reggeliszopiközbencsicsergősvigyoripancsolóskacagósfinomillatúsimogatós...) és kihívásokkal, lemondásokkal teli (izgulósgyerekszobábanföldönalvósvagyinkábbnemalvós...) részét. Szerintem a legjobb dolog nagynéninek lenni. Amikor azt érzem, most már elég, puszi a buksira és vissza Anyához, na de most már 7 hónapja én vagyok az a bizonyos "Anya" :)

Dorcikával, az első perctől kezdve nagy a szerelem, most már Panni (is :) )felismeri, kiesik a száján úgy nevet, amikor meglátja és partner minden játékban. Csütörtökön elkísért minket az orvoshoz, átjött amikor szükségünk volt rá, szóval szuper kis Nagynéni, számíthatunk rá! Péntek óta a Fahéjban vagyunk, ami megsűrítette Dorci és Panni találkáit. Tegnap főztünk a Fiúknak (Őri Dóri is átjött), elmentünk vásárolni Dorkával, a kocsiban ültünk, amikor Györgyi néni Olaszországból hívott minket, hogy "Ugye nem felejtettétek el Ibolyát, 6-ra jön?!" háhá, de bizony, miután kiröhögtük magunkat, rájöttünk, hogy a bevásárló lista is otthon maradt!!! Hála égnek Pannit nem, csak az agyunkat hagytuk el!

Wednesday, January 14, 2009

Panni üzenete Apának:

llllllll._Ű NBBBBBHZG G BÍTH5ZB RHW JLK vb iu k zjmgn gc ;oij9jo8h,

űd y bÍV, N njzzh2.

vagyis: Apa! Én nagyon jó vagyok!!!

Napjaink

Zsolti Angliában hétfő óta... A reggeli szopikhoz én hozom ki Pannit, nem horkol senki mellettem, egyedül fürdetek, nincs aki este kinyitja az ajtót és bekiabál, hogy "Sssziasssssssssssssssztok Csajok!" Na nem baj, majd csak hazajön...



Nagy ön sajnálatomban kitaláltam, hogy meglátogatom Timit (27) :), Vincét (3), Lőrincet (4hó).
Tündériek voltak! Vince Pannival játszott (kukucsosat), Lőrinc minta babaként viselkedett, így, mi Timivel beszélhettünk. Hazaindulásunk előtt Vince vallomást tett:

"Én szeretlek Panni!"

Ennyi kell egy anyai szívnek, máris úgy néztem ki, mint egy kötőhártya gyulladásos :)

Panni csak elaludni nem akart, de azon kívül eljátszogatott és csábította a Fiúkat!

Monday, January 12, 2009

Vendégségben


Panni az első igazi vendégeskedést a Kereszteknél kezdte, ahova hétvégén hivatalos volt az egész Pálinkás Család! Őri Dóri megmutatta hogyan kell igazi tárkonyos levest csinálni és a sajtos husi is megállta volna egy étlapon a helyét. Zsoltival a szalonban festettünk, polcot szereltünk, zárat javítottunk, lépcsőt renováltunk, rendet raktunk, így késve érkeztünk, talpig festékben. Panni épp Zotyáék ágyán szunyókált, mikor megérkeztünk. Olyan jó volt Dóriéknál! Végre olyan nagy lett Panni, hogy vendégségbe lehetett vinni. Györgyi néniékkel hazamentünk, egy szoptatás és jó éjt puszi után visszatértem. Azon gondolkodtam az úton, hogy van egy édes, imádni való kislányunk, akivel szuper minden nap (na jó, majdnem minden), persze nagy lemondásokkal jár a gyermek vállalás, de ilyen gondoskodó, segítőkész nagyszülők mellett... Hétvégén a Pálinkás Nagyszülők segítenek, hétköznap Anyukám, így aztán a kezdeti nehézségeknek már emlékük sincs!

Hétvégi ház

Béla kitalálta, hogy Panni hétvégi háza a Fahéj utca, hiszen hétvégenként ez a bázis. Pannit elözönlik a "szolgák" :) így Ő mindenkivel csicsereg, játszik. A nagyi, meg a nagypapa vigyáz rá, ezért Zsoltival elmászkálhatunk. Ilyenkor átjön Magdi, meg Tibi dédi, Dorottya, meg a Keresztek és nincs megállás játék terén.

Szeparációs szorongás? Az meg mi? :)

Csütörtöki vacsora

Nagyvadász elment halászni, megfogta, hazavitte, megsütötte, Namu megkörítette sok finom salátával és a Család mindemegette!

Az esti fürdésnél, hárman voltunk a kádban, Boldival barkobáztunk, aki azonnal új szabályokat állított fel. Jó volt újra a Zöldkőben aludni!

Sunday, January 11, 2009

2 hét alatt hatalmas változás

nem kell egérfogó...





December 22-én kezdett Panni irányítottan hátról hasra fordulni. Már ez nagy szó volt és elbűvölt, de január 3-án az mi kicsi lányunk kúszásnak indult (az ebédlőasztalon) és azóta meg sem áll. Jajj a lakásnak, ami játék az nem érdekes, na de minden más igen... Mindent elér, amit szeretne, a járókában már húzódzkodik és egyre kevesebbett van meg benne. Így elég fárasztóak a hétköznapok, mert szinte egy percem sincs. Az elmúlt időszakban sokszor ébredt éjszaka, egyre korábban kérte a reggeli szopiját és ezért utolért a zombiság!