Saturday, July 26, 2008

Boldog Névnapot Panni baba!



Ma ünnepelendő Panna névnap. Kis Hercegnőnk Apukája, Anyukája, már múlt héten megvette az ajándékot, ami mindhármunk örömét szolgálja. Panni egy olyan hintát kapott, ami újszülőtt kortól használható, elektromos, 6 sebességes :) rezgő funkcióval, ami ellazítja a pociját, komolyzenét, természeti hangokat játszik, és érdekesebbnél, érdekesebb játékok lógnak rajta.



Névnapos


Thursday, July 24, 2008

Nyaralunk - Panni 1 hónapos

07.20 Panni 1 hónapos!! Úgy gondoltuk Esztivel, hogy itt az ideje méltón megünnepelni ezt a neves alkalmat és vettük magunknak a bátorságot neki vágtunk a nagyvilágnak. El is jutottunk egészen a Rómaira, ahol terveink között szerepelt egy nagy közös séta Pannival és egy behekkezés. Mint később kiderült Panninak egyenlőre más fogalmai vannak az ünneplésről, ugyanis rögtön a hal kirendelés után koncertezni kezdett. Sajnos csillapíthatatlan volt a rossz kedv, szóval azzal a lendülettel fordultam vissza a teli tálcákkal csomagoltatni a halat, amilyennel jöttem. Mire hazaértünk szemünk fénye ismét jó magaviseletű lett, úgyhogy Esztivel leszűrtük a tanulságot - nem biztos, hogy mindenütt jó, de az tuti, hogy otthon a legjobb!




Saturday, July 19, 2008

Apátlanul

Zsolti elmúlt éjszakáit nem mondanám pihentetőnek. Csütörtökön egy csapat építésre kellett mennie Tokajba. Gondoltam remek alkalom, hogy kipihenje a fárasztó éjszakákat. Míg Ő csapat épített, Namuval pizsi-partyt csaptunk. Pannival hármasban aludtunk a nagy ágyon, aki megmutatta, hogyan viselkedik egy minta gyerek. A buli túl jól sikerült - Anyu maradni akart, és már-már tervezgette, hogy Zsolti mostantól, Apu mellé költözik......

Az ígéret ellenére Zsolti reggel helyett délre meg is érkezett, és az "illatán" éreztem, hogy a buli jól sikerült.


Boldog születésnapot Dóri!

Nővérem, ma töltötte be a **-et :), ezért Namu és Nagyvadász hatalmas vendégséget csaptak. Kerti sütögetés formájában, finomabbnál finomabb husik, és saláták kerültek az asztalra. Namu pácolt, Apu sütött az új grillen, (úgy látszik, nagyon össze tudnak dolgozni a szülők, mert fantasztikusat alkottak). Dóriékon kívül, még Éva dédi és Évi néni is ellátogattak a Zöldkő utcába az ünneplésre, megcsodálhatták, a 4 hetes Panna babát. Mint aggódó anyuka, Panni egész szobáját becsomagoltam (csak takaróból vittem hármat), nehogy valamiből nélkülözzünk. Sajnos a tortáról lemaradtunk, mert Panninak beköltözött az "ellenség" a pocakjába, ezért nem tudott pihenni, aminek az lett a vége, hogy hazajöttünk. Itthonról kívánunk NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT, DRÁGA NŐVÉRKÉM!!!

Tuesday, July 15, 2008

Jó időt!

Családunk másik fele Horvátországban pihen. Innen kíváunk nekik szép időt, sok-sok pihenést egy aranyos napozó ruhás képpel! Már nagyon hiányoztok Panninak!!! Jövőre, mi is Veletek megyünk!

Friday, July 11, 2008

Nagy Család

Reggel Pannival a nappaliban pihentünk, amikor megérkezett Anyu, aki nem ébresztett fel minket, pihenjünk, amíg lehet. Aztán megjött Boldi, akivel egész délelőtt játszott Namu, utána Éva dédi jött 36 db meglepetés palacsintával, később Dóri, Vp, Áron, akik 2,5 órát vártak a kórházban CTG-re, majd legvégül Apu futott be, pár percre, hogy láthassa unokáját (mmm... azt hiszem a palacsinta elég nagy vonzerő :) ). Még szerencse, hogy ilyen nagy a kanapénk :) Már csak Mária dédi és Sándor dédi hiányoztak, akik Pilisszentlászlón pihenik ki a rohanó hétköznapokat! Remélem, még sokszor lesz ilyen meglepetésben részem!

Az első "hosszabb" kimozdulás

Tegnap este ünnepeltük Mirko barátom 30. születésnapját. Innen is üzenjük: BOLDOG SZÜLINAPOT ÖREGFIÚ! Mindenképpen bennem volt, hogy legalább egy "fül húzásra" elmenjünk. Szoptatás után, robogtunk a helyszínre, ahol kb. 30 percet töltöttünk, mert Anyunak párszor telefonáltam, aki közölte, hogy Panni nem tud megnyugodni, de maradjunk nyugodtan, nem éhes, csak a hasa fáj! A negyedik telefonhívásomnál, hallottam a háttérben, ahogy az én kis Nünükém zokog. Ennyi kellett! Belövellt a tejem, görcsbe rándult a gyomrom. Összekaptam Zsoltit és közöltem, hogy mi most AZONNAL indulunk! 7 perc alatt itthon voltunk (remélem nem készült rólunk fénykép a haza vezető úton). Azt hiszem várunk még az ilyen próbálkozásokkal, mert mintha a bulin se lettem volna, mindenhol a kis hangját hallottam, csak a Babámra tudtam gondolni, aki éppen sír, nyugtalan, fáj a hasa és még Anya sincs mellette. Zsoltival megállapítottuk, hogy mindenhol jó, de legjobb: Pancsóval :)

Thursday, July 10, 2008

Keresztszülők


Hosszú egyeztetés után, végre sikerült egy olyan időpontot találni, amikor Panni is és Őri Dóriék is ráértek. Reggeltől számoltuk Anyuval a szopi időket, mikor jöjjenek Zoliék, amikor Panni a lehető legjobb kislány benyomását kelti az általunk kiszemelt Keresztszülőknek. Elérkezett a várva várt pillanat. Dóriék megérkeztek. Rövid ismerkedés (a "beetetés" :)) után (Dóri, Zotya, Panni) rátértünk a lényegre. A sokszor elpróbált koreográfiánk elérte a kellő hatást, ami a következő volt: Egy üveg pezsgőnek hamisítottuk meg a címkéjét, amin nem a törley dry felirat volt olvasható, hanem a következő:


Drága Barátaink, alig tudtak szóhoz jutni, annyira meglepődtek (a válasz nem maradt el: IGEN :)) és bevallom őszintén, elértem, amit akartam: Őri Dóri sírt! (Sokkal jobb volt a sminkje, mint nekem, és ezt nem engedhettem) Annyit készültünk ezekre a percekre Zsoltival és annyira tökéletesre akartuk, amilyen lett. Ez a két ember érdemli meg a LEGJOBBAN ezt a titulust és igazán örültünk, hogy sikerült meghatni Őket. Panni egy kis meglepetéssel készült, személyhez szóló bodyban várta a Látogatókat, amit később Dóriék megkapnak.




Már csak a helyet és időpontot kell lefixálni... :)



Wednesday, July 9, 2008

Eltelt egy újabb hét

Panni, már 19 napos és napról napra egyre szebb, nagyobb, aranyosabb. Ma volt az első este, hogy szinte rá se kellett néznem. Fél 12-kor evés, fél 4-kor, majd csak reggel fél 8-kor. Se altatni nem kellett, se vigasztalni, mert nem volt sírás. Természetesen a fél éjszakát kettőnk között a nagy ágyban töltötte.

Tegnap reggel, fantasztikus pasi jött hozzánk látogatóba :) . Éppen szoptattam, amikor Boldi megérkezett. Simogatta, puszilgatta, szeretgette, 20 percig csodálta és mindenkinek azt mondta, hogy Panni 4 hónapos és a testvére. Megható volt az én imádott Boldimat, és imádott Pannimat együtt látni.
Tegnap délelőtt Namuval kimerészkedtünk és elsétáltunk a Rózsakertig és vissza. Panni, egy hang nélkül aludta végig a rázós utat. Holnap lesz Mirko 30. szülinapi mulatsága, amire megpróbálunk elmenni, addig Anyu vigyáz Pannira. Remélem minden rendben lesz.


.

Friday, July 4, 2008

Először a városban

Mint korábban említettem, elég nehéz elviselni, hogy 4 fal közé vagyunk zárva. Pannit nem érheti nap, ezért csak 6 óra után mehetnénk sétálni, amikor Apa hazaér, de általában ez a "pocak fájós időszak". Györgyi nagyi és Andi átjött tegnap 4-re és kitalálták, hogy menjünk el valahova egy picit mozduljunk ki. Panniba belenyomtuk a munyit (infacol, hogy ne fájjon a hasa), szopi, készülődés és indulás. Amikor a Margit-hídon zötykölődtünk, el sem hittem, hogy nem álmodom. Bementünk az üzletbe, gyorsan körbe mutattam Pannit és egy kis várakozás után rohantunk haza, hogy ne a kocsiba kelljen szoptatnom. Apa csak későn ért haza, ezért az esti séta elmaradt, de ma bepótoljuk. Éjféltől reggel negyed 5-ig aludt a mi kis Hercegnőnk, utána szopi, egy kis hasfájás és most megint 2 órája alszik. Anyukám, hősiesen elment a szülés utáni papírokat intézni, utána rohan vissza, hogy vigyázzon Pannira, míg mi elmegyünk bevásárolni. Fene jó dolgunk van. Panni imádja a 2 nagyit és én is nagyon szívesen hagyom velük. Nincs is jobb, mint a nagyik féle kényeztetés :)

Thursday, July 3, 2008

Összeszokás

Panni az első héten keserves sírással jelezte igényeit. Ha éhes volt, ha kakis volt, ha babusgatásra vágyott, ha fájt a hasa, mindig csak sírt. Mára halk nyöszörgéssel jelzi, hogy "Mama! Gyere, mert valami nincs rendben", ez alól csak a pocak fájdalom a kivétel(akkor üvölt, amit meg is értek). Egyre többet van ébren. Nyitogatja szép kis szemeit, nézelődik, ha beszélgetünk figyel, mosolyog, grimaszol és imád kézben lenni. Szuper érzés, hogy Panni megbízik bennem, megnyugszik, ha a kezemben tartom, tudja, hogy én és az Apukája vagyunk azok, akikkel bármit megtehet :) Tegnap Zsoltit kiküldtem a nappaliba, hogy végre aludhasson egyet, de a helye nem maradt üresen :) Pannival bekuckóztunk és egész éjszaka szagizhattam a kis nyakincáját.
Zsolti péntekre szabit vett ki, ami azt jelenti, hogy 3 teljes napot tölthetünk hármasban... Már nagyon várom!!! Ha minden igaz, ma kimerészkedünk egy esti sétára!

Tejcsi problémánk megoldódott olyan formában, hogy most már több van, csak a Kisasszony nem használja ki az anyukája által nyújtott lehetőséget, (hogy hordóra egye magát), mert mindig belealszik az evésbe, ezért még mindig nem eszik annyit, amennyit kellene. Azzal nyugtatom magam, hogy ha éhes lenne, nem tudna aludni, és nem nőne a súlya. Hmmm.. csak már enne rendesen...