Sunday, July 18, 2010

Második élet évének kezdetén

Egy kis emlékesztető, hol tartottunk egyről a kettőre :)



-Annnya! Holnap mennnnyünk Zsámbékra, jó?
-Ki van Zsámbékon Picike?
-Ádihoz megyünk (és tényleg)


miközben énekel, kacag a szeme, annyira huncut: egy boszorka, kis kacsa fürdik, pity-poty, kis-kis kígyó, ha én cica volnék, cifra palota, varjú, boci-boci, csiga-biga gyere ki, húzz-húzz, hinta-palinta, zsip-zsup


már 1 éve tart az "együtt" ölelős, bújós kis sajátosságunk:
elkiáltja magát, hogy együtt ilyenkor mind hárman összebújunk valamelyikünk kezében van és öleljük, pusziljuk egymást...


reggel, ébredés:
-ez nem a Balatoooooooon
-még 3-at kell aludni és indulunk...
-akkor fürdünk?

-a béka megeszi a szitakötőt

-a nyuszikák répát, a vaddisznók makkot :) a pacik zabot, az egerek sajtot, a kutyák csontot, a cicák tejet, na ki eszik kukoricát???

-Papa! Rozmár vagy!


-Megkóstolhatom? ezt olyan édesen mondja..

Panni először látott elkeseredni, helyzet kezelése: édesen ölelt, vigasztalt, törölte a könnyem, puszilt és csak mondta
-most már haggyjuk abba, jó, jó?


A játék porszívó porzsákját kellett kicserélnem:
-Anyaaaa, a porszívó hátizsákját szeretném...


-Amikor picike voltam sokat sírtam, most már nagy vagyok, én már két éves vagyok...


-Hazajött az én Apucikáááááám!



kivágja magát a kellemetlen helyzetekből, pl, amikor leszidom valamiért, leint hogy halkan Boldi alszik, vagy ne beszéééééélj!!!, az nem zavarja, hogy az utcán vagyunk :)



telefon végén Panni: -miújság?

Pannika, Te rossz vagy? Apára nézett, vissza maga elé, bólogatva jegyezte,

-rossz vagyok, igazad van

kedves, csacsogós, közvetlen, gyerekekkel, felnőttekkel, már rég jobb fejek a két évesek mint én, mindenkinek szépen köszön, szia, csókolom, viszont látásra (ezt csak leutánozta, nem tanítottuk)

kedvenc játékai a fifis társas, a peca, a pötyi és lassan indítom a gastroblogját, mert állandóan segédkezik a konyhában, Apának elmagyarázza, hogy hol a nyújtófa és mit mihez keverünk.
Imádja a Balatont, igazi Kisrozmár!!!

friss:
-Nagyinak rossz dinnyét adott a néni, Nagyi kizavarta amiért rossz dinnyét kapott, holnap veszünk másik dinnyét Nagyinak!
-Valami nem stimmel... (kényelmetlen volt a ruha)
-nagyon finom ez a párna Anya (a mellkasomon pihent )

Fifis memorizás után:
-ezt nagyon kiraktuk, tapsolj meg!

-Anya, bibis a kezed, doktor bácsi kilyukasztotta, gyere meggyógyítom..

Namutól:
-Neked, hogy hívják a testvéredet?
Nekem:
-Vannak unokatestvéreim: a Boldi, az Árcsi, a Berci, de Ő nagyon rossz kutya, mert megharapott engem...

tegnap:
-Anya én sírtam, mert nem találtalak, hiányoztál...

No comments: