Wednesday, October 15, 2008

Panni 3 hónapos

Panni 3 hónapos korára, az Őt szórakoztató személynek hálából, hatalmas nevetéssel felel, kezeivel nyúl a tárgyakért, megfogja, meghúzza, majd a szájába tömi. Jó kedvű, szeret "beszélgetni" a saját nyelvén, gurgulázva nevetgél (bár ezt még csak anyának mutatta meg, de hangfelvételek igazolják :) ). Nem szeret aludni, mert minden érdekli. Elszúrtuk az elején , mert mostanra cumi függő. Azt senki nem mondta, hogy ha éjszaka felébred és nincs a cumi a szájában, akkor finoman "szól" (jajveszékel, sikítozik, rúgkapál), hogy azonnal rohanjon valaki a segítségére és rögvest rakja a helyére. Ha kicsit nehezebben alszik vissza (Apa fél 3-tól fél 5-ig próbálta visszaaltatni), akkor jön a szopi, ami mindig segít Pannin, bármi baja legyen. Felhívták a figelmem, hogy amint 4 hónapos lesz borul a rendszer. Nekünk egy picit előbb jött. 1 hete újra felébred éjszaka, a Védőnő tanácsára külön szobába költöztünk (de csak átmenetileg) és láss csodát, tegnap 8-tól háromnegyed 7-ig aludt. Remélem, hogy mielőbb visszaáll a régi rend, mert szegénykém, sokszor fáradt és nyűgös. Séta közben azt se tudja, merre nézzen, minden érdekli (igazi iker), elmehetek vele bevásárolni, zöldségeshez, amit régen nem tudtam, mert amikor ébren volt, csak sírt. Szeret pancsolni a kádban, csak az öltözéssel gyűlik meg a baja. A kiságyában pörgeti a csörgős macikat, nézi a dagi halakat, amik körbe körbe forognak. Ma lesz Panni mérlegelés, ezért csak múlt heti adatokkal tudok szolgálni, amikor 6,3 kg volt. Mindenki imádja, kényezteti, amit láthatóan nagyon jól visel. Az összes dédi, nagyik, papik, nagyok, keresztek, és a drága unokatesók...






1 comment:

Anonymous said...

Ilyen édes, gyönyörű, kedves, csajszis tündérkét csak imádni lehet!!!! hajrá Panni, nőjjél nagyra, Szüleidnek meg rágd a fülét, hogy kistesót szeretnél! Esztikém!!!! Még két hónap, és az én pocakomban már ott lubickolt Berci :-)))))))))))))!!!!
(Azért jobbnak tartom a 3 év korkülönbséget :-)))))