Zsolti szeptember 21-én belépett a jóképű 30-asok körébe...
Szombaton a Fahéjban hatalmas vendégséget tartott a Pálinkás Család. Mindenki jelen volt: Magdi dédi, Tibi dédi, Andi, Györgyi mama, Béla papa, Sándor dédi, Mária dédi, Éva dédi, Namu, Péter nagypapa, Dorci nagynéni, Tyutyu nagybácsi és mi. Magdi néni, hihetetlen mennyiséggel és eszméletlen ízekkel kápráztatott el minket! Sajnos, mindenki rájött, hogy a Mama meggyes rétese az igazi, de az elénk tálalt mennyiség láttán, nem kellett tartani a híres "farkas törvények" miatt. Az eredmény meglett: mindenki szétzuhanva a finomabbnál finomabb falatok után csendben emésztett (egészen 24 órán keresztül :))
Andi egy beszéddel kezdte az ajándékozást, mi is történt 1978-ban, amikor Zsolti született. Olyan meghatóra sikerült, hogy a nap, ebben a hangulatban telt.
Zsolti eszméletlenül örült az ajándékoknak, mert mindenki jól belőtte, minek örülne, az ízlését.
Az összes ajándék a dohányzó asztalunkon díszeleg és Zsolti esténként forgatja, nézegeti őket.
Györgyi néni (aki tele volt praktikusabbnál, praktikusabb ötletekkel) többek között, fasírtot sütött, salátákat készített, mindenben részt vett, Dorcika, Tyutyu, Őri Dóri, Zotya, Fülöp a sátor rendezését, díszítését tartották kézben, Béla szerezte be az itókákat, állította össze a hangtechnikát, én csak a mecénás voltam. Rossz érzés volt, hogy Ők kidolgozzák magukat, én meg ez idő alatt gügyögök és énekelek Panninak. A várva várt eredmény nem maradt el. Egy felejthetetlen 30. születésnapot ajándékoztunk az én drága Férjecskémnek...
No comments:
Post a Comment