Tuesday, December 29, 2009

"Bóóódog Karácsonnnt"

Kár, hogy nincs lehetőség a hangos címre, mert ezt a mondatot Pannika a Jézuskától kapott szintetizátorán a mikrofonba előszeretettel hangoztatta.
Terv: 21,22-én csomagolás, 23-án díszítés, 24-én reggel otthon Karácsony, ebéd a Fahéj utcában, 5 órakor a Zöldkőbe látogatnak az Agyalok.
Megvalósítás: pipa mindenre :)
Ez volt az első olyan ünneplés, ahol nagyon összeszedtük magunkat, így csak 2 ajándék csere volt és 3 ajándékot felejtettünk otthon, na ezt nevezem :)
A Karácsony szép volt, program dús, hangos...
24-én reggel 8-kor ébredt Panni és a szokásos "Panni, zokni, cipi" húzás után kimerészkedtünk a nappaliba, ahova az Angyalok egy akkora fát raktak, hogy le kellett vágni a tetejéből :) Az ajándékok kicsomagolásába hamar belerázódott Panni, nagy volt az öröm, a legnagyobb egy Kisvakond volt, akit azóta mindenhova cipelünk. A Fahéj utcában ebédeltünk (már ezek után úgy éreztük, hogy ne többet, mert baj lesz, nem ismerjük a mértéket, de hát olyan finoooom :) ) úgy terveztük, Panni megkapja az ajándékokat, a szülők csak 26-án. Egy óvatlan pillanatban előkerült egy Dorcika Jézuskája által kapott hintaló, na ez a másik amit azóta is cipelünk magunkkal.
Pl.: Felöltöztünk a sétához, talpig orkánban Panni visszarohant valamiért a szobába, majd megjelent a lovacskával, amit végig húzott a parkettán majd így szólt :
"Panni, Anya, Paci sétál motoron, Paci fázik, kesztyű..."
Este a Zöldkő utca előszobájában gyülekezett a Varga és Pálinkás gyereksereg, majd egszerre indultak a nappaliba. Szólt a zene, Namu csillagszórót gyújtott, a Dédik a szobában figyeltek, és közösen énekeltük a szebbnél szebb dalokat. Anyukáméknál töltöttük a 25-ét, amikor szokásosan Eckhardt-Karácsony van. Az unokatesók gitár, zongora, csodaszép ének hangjától volt hangos a lakás, miközben a 4 Pici fantasztikusan játszott. A 26-át ismételten a Fahéj utcában ünnepeltük, ahova a Család, Dédik, Andi és Andris is csatlakozott. Ajándék osztás után mint minden december 26-án megnéztünk egy filmet, inkább mégegyszer a Borat Béci, mert ez lehozott az életről :), még szerencse, hogy jó kedvünk volt, mert utána belekezdtünk a 2012 világvége katasztrófa filmnek :)

A legjobban a Nagyim féle bólénak örültünk, mert ez azt jelenti, hogy olyan jól van és úgy lát az új szaruhártyájával, hogy remélhetőleg újra beindul a Szalma-féle kifőzde :))) és jövőre Ő készíti a vadast :) ez nagyon sokat jelent nekük.

Pannika 14 napos lázas állaptának is vége szakadt, Györgyi nagyi kijött a kórházból és Sándor Dédi sok jóval kecsegtet.

No comments: