Monday, January 26, 2009

7. hónap- Fufóka :)

Panncsurinak elérkezett életében a 7. hónap. Kúszik, kézről kézre kéri magát, felnyújtott praclival jelzi, hogy hahóóóó vegyél fel, ha ezt nem sikerül teljesíteni, megspékeli egy kis sírással, tátog mint egy halacska, mindent megrág, a játékait hamar megunja, fufókázik, dumál, sikítozik, kukucsosat játszik, hajba kapaszkodik, orrot harap (ez büfizésnél az igazi :) ) és nagyon tud bújni, megszeretgetni. Édes! És most figyelmeztettek, hogy ki ne hagyjam, hogy morog!!!



Elérkezett a hisztis időszak :( Anyás lett. Eszméletlenül tud sírni, ha velem van, egész nap kézben akar lenni, semmire nincs időm. Alvása napközben 2-3-szor 20-30 perc, sétánál 40, esti alvásnál 6-7-szer ébred, mi rohanunk, általában gyorsan visszaalszik, csak hajnalban nehezebb, fél 7 körül ébred, este 8 körül alszik el.




Sárgarépa, fehérrépa, krumpli, brokkoli, sütőtök, alma, barack, körte, rízs, husika, kis kosz a földről, reggeli, esti szopi, aminek kb. 8 kiló az eredménye.

Kedvencei: Mici dal, masni (aki egy kutyabőrbe bújt bárány és egyébként morzsolókendő), zöld tálkája, kanala és a tükrök.
Dalocskák: Mici, Pity-poty, Vigyázz rám, Hunyd le két szemed, Ennek a kis lánynak..., Borsót főztem, Te légy most, Fekete-Pekete...
Mondókák: Tekeredik a Panni rétest akar enni :), Hoc-hoc katona, Így lovagolnak..., Cin-cin muzsika...


5 comments:

Mária N.D. said...

De jó látni Pannit és olvasni Mama beszámolót! Hogy nő, mozog, nevet ez a leány. Jól tartja a mamája (persze halani nem lehet a sírást). Millió puszival, csak így tovább M.D.

Mária N.D. said...

Javítás: hallani "Mária said"-hez

Anonymous said...

Mindjárt lefordulok a székről!!!! Atya-gatya de nagyon aranyos itten valaki abban a Hello Kittys mamuszkában... Nagyon komoly...
Összekapjuk magunkat, aztán beüzemelhetjük a Kacsarét-Torockó útvonalat, már nagyon várjuk!!!!
Szóval gyógyulás utáni családegyesítésben reménykedem, addig is puszilunk Titeket!!!

viksi said...

Mici örül, hogy Panni kedvence a Mici dal : )

a szerk.: Eszti és Zsolti said...

:) Köszönjük a bókokat, most már Mária Dédi gyere fel hozzánk, mert hiányolunk!

A Fiúkat tessék kúrálni, mert én már nem bírom nélkülük, Bercit Karácsony óta nem láttam!!!

Viksikám! Akinek ilyen híres lánya van :)A Mici dal üt mindent, még a "fürge róka lábát" is :) Sokat gondolunk rátok, tavasszal nevezzünk be egy Szalóky Ági koncertre :) :) :)