Wednesday, December 31, 2008

Karácsonyi összefoglaló

Panni ajándéka szeretteinek: keze, lába lenyomata karácsonyi díszként

húúúú de vagány...




Idén a Zöldkő utcába (hol vannak a képek???), már 23-án megérkeztek az Angyalok és jócskán tettek ajándékot a fa alá... Panni a Márta néniéktől kapott gyönyörű ruhácskában várta az estét. Minden tökéletesen zajlott, a Hercegnő indulásig aludt, utána 2 perc alatt betolta az almáját és már szóltak is a csengettyűk, érkeztek a Fiúk, akik pompás eleganciában énekelték a Karácsonyi dalokat. Az ajándékok csomagolása (egyenlőre) érdekesebbnek bizonyult, mint a tartalom, amit leginkább 24-e reggelén vettünk szem ügyre. Anyu valami eszméletlen reggelit állított össze, ember legyen a talpán, aki ezután képes lenne ebédelni, vacsorázni. A kalács, friss kenyér, kukorica, francia saláták, töltött tojás, lazac, kaviár, kőrözött, 8 fajta felvágott és had ne soroljam, mert csak a gondolat is eltölt...
Áhááááá..., Anyu, biztos azt akarta maradjunk, mert ennyi reggelivel nehéz volt felállni az asztaltól, hát még hazamenni, a sok ajándékot felvinni az emeletre. Délelőtt a Vérhalomra is megérkeztek az Angyalkák (hú... ez egy brutális mondat, ha valaki nem tudja, a Vérhalom téren lakunk) .
Az első családi karácsonyunk nagyon meghittre sikerült, (bár a mézeskalácsommal szöget lehet verni a falba) szuper volt. Pannit leginkább a zörgős textil könyve kötötte le, Zsolti az öltönynek örült a legjobban, én egy nagyon komoly fényképezőgépet kaptam, amivel majd sok-sok képet készítek és felteszem ide a blogra!!! Délután a Fahéjban folytattuk az ünneplést, (és persze az evést, Dédike Isteni halászlevet főzött) egészen este 7-ig (a Pálinkás Családban, az a hagyomány, hogy egyesével bontjuk ki az ajándékot, a Kisangyal felolvassa a kísérőcédulát és közvetíti a címzettnek az ajándékot ). Panni egy szó nélkül bírta, annyira cuki volt, olyan büszke vagyok rá (persze kézről-kézre járt)! A sok ajándéka közül kiemelném, az utazóágyat, fürdős játékokat, a baba napszemüveget (márciusban síelni megyünk), a cumiláncot, ami nagyon hasznos, mert így nem tűnik el a cumi (na igen, nem tűnik el a cumi, de hova tettem a láncot????...) és az sk kötésű kardigánt, sapkát, kesztyűt, (még jó, hogy mondtam, ne essünk túlzásba ajándékügyileg :), de hát kibír ellenállni... ) Szép és meghitt volt 23 és 24-e, igazi Nagykarácsony! 25-re Zsoli lebetegedett, így ketten mentünk Pannával az Eckhardt Karácsonyra. Iyenkor összegyűlik a Család apraja-nagyja (és házi állatai) és mindenki átmegy Gáborékhoz, ahol aztán hatalmas vendéglátás folyik. 26-án Andival és Andriskával ünnepeltünk és rám esett a Kisangyal szerep (én osztottam az ajándékokat, olvastam fel a kísérő papírokat, de úgy látom, hiába 4 év irodalom tagozat, nem olvasok pontosan :) ), ezért lett Andrisnak szép női pulcsija :)... 27-én itthon pihentünk , 28-án a Lajos forrásnál kirándultunk, Panno 3 órát aludt, (itt még csak a levegőnek tudtam be), 29-re belázasodott, 30-án meglátogattuk Gáspár bácsit, aki elájult, hogy milyen kis édes Panni és azonnal felírt szem cseppet, C-vitamint, lázcsillapítót... Hát itt tartunk... Remélem a betegséget 2008-ban hagyjuk és 2009 is egy csodálatos évünk lesz! Az új év meghozta Pancsó első fogacskáját! -amikor ezt írtam, még azt hittem, de most már nem vagyok benne biztos, mert mintha benőtte volna az íny :(

No comments: