Szeretném, ha nem felejtenénk Panni gyermek korának kincseit... Már Pannival a pocakban is csak jöttek a mondókák, énekek emlékei, de amint megérkezett a Hercegnő, elözönlöttek a fejemben a mondókák, dalok. Ilyenkor érzem, mekkora előnnyel járt az ének és irodalom tagozat!
"Megy a hajó a Dunán, lemaradt a kapitány,
kiabál, trombitál, de a hajó, meg sem áll"
"Hej Gyula,Gyula,Gyula,
szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
pattogatott kukorica"
"Kerekecske gombocska, itt szalad a nyulacska,
itt szalad, ott megáll, és egy körutat csinál,
ide bújik, ide be, Panni baba fülébe."
"Baba ül a székben, kenyér a kezében,
kértem tőle nem adott, azt mondta, hogy elfogyott!"
"Dundi dongó lépeget, ide-oda nézeget,
idelép, odalép, virágporon, mézen él."
"Cin-cin muzsika, táncol a kis Pannika,
jobbra dől, meg balra dől, tücsök koma hegedül."
"Töröm, töröm a mákot,
sütök vele kalácsot,
tisztítom a mogyorót, annak adok aki jó!"
ezt akkor rappeltük Zsoltival, amikor még fájt a pocak :) :
(roppant kreatív és sokat mondó szöveget írtam neki :) )
"E:Ki ez a síró pityogó?
Zsé:Ki ez a síró pitogó?
E:Pityogó, pityogó, ki ez a síró pityogó?
Zsé:Ki ez a, ki ez a, ki ez a, ki ez a...
E:Pityogó, pityogó, ki ez a síró pityogó???"
folyt. köv.
No comments:
Post a Comment