Saturday, May 23, 2009

Eleleven eleven(th)

Május 20-án Panni betöltötte a 11. hónapot. Ez az angol-magyar szójáték, amit a címben használtam elég kifejező. Mára magabiztosan, segítség nélkül jár, bármennyit köröz a lakásban, cicát keres a képeken, könyvekben és életben. Tegnap a meghagyott fél túrós táskám egy zacsiba téve hanyagul, a táskámba hajítottam reggel. Késő délután éhes lett, kotorászott egy kicsit és egy perc múlva, már a földön falatozott. Off: Reggel fél 6-kor ébred, játszunk, elmegyünk bevásárolni, 8 körül elaltatom, ilyenkor jut idő a háztartásra, főzésre, kb. háromnegyed órát alszik, ébred, után joghurt és egy banán kíséretében indulunk a játszóra, amit 11 körül hagyunk el. Dél és 1 között ebéd (már jobban szereti az összetört zöldséget, mit a pépeset), utána alvás (1-2 óra), gyümölcs, fél 5-ig játszunk az erkélyen, mert ekkorra, árnyékos és hűs, utána séta kb (45 perc) amikor már lement a nagy meleg, hinta, mérleghinta, csúszda, homokozás fél 7-ig, Apával együtt megyünk fel, vacsi, fürdés, fél 8-kor alvás. Nagyon kiegyensúlyozott, édes, kedves a többi babával, simogatja őket, keddenként Ringatóra (http://www.ringato.hu/) járunk a Millenárisba, és már van pár játszótéri cimbink :) Agyafúrt, tudja, mit, hova dugunk el, zuhanyzásnál jó társaság, elbújik ha kérem, és megijeszt, imád a hátunkon dajdajozi, üvegen keresztül nyelvet nyújtani, belefújni a hasunkba (Karácsony óta) és nagyon bújni, bújni, bújni... Anyás... (még :) ) Nagylány: Ezt onnan mérem leginkább, hogy régebben, mikor még pindurkább volt, ha elaludt a kocsiban, addig kellett körözni, míg fel nem ébredt, most csak kiveszem a kocsiból és fent leteszem az ágyába... ezek hatalmas lépések :)



No comments: