Sunday, June 22, 2008

Királykisasszony született

Kezdjük a legfontosabb dologgal: Péntek délután 14:17 perckor megszületett Pálinkás Panna Sára, a világ leggyönyörűbb kisbabája, a mama és a baba is egészséges.

A végén kezdtem, úgyhogy most nézzük az előzményeket:

Minden szerdával kezdődött:

Szerda este munka után Zöldkőben találkoztam Esztivel, aki úgy fogadott, hogy ne ijedj meg, de folyik a magzatvíz! KB ennyi kellett az én vas szervezetemnek, a vérnyomásom lezuhant, kivert a víz, pihennem kellett. Eszti látta, hogy ennek a fele se tréfa és már hozta is nekem a kávét, még hogy a kispapáknak olyan könnyű!!!! Miközben lábadoztam, megtudtam, hogy Péter fedezte fel, hogy elfojt a magzatvíz, és hogy Panni úton van.

Eszti gyorsan lefürdött, én is felépültem magam és már utaztunk is a kórház felé, ahol nagyon kedvesen azonnal foglalkoztak velünk. Este fél 9-re értünk be és fél 11-ig vizsgálták Esztit, majd megállapították, hogy a szülés nem indult meg, a gyerek rendben van, de mivel Esztinek felszökött a vérnyomása, illetve a lába már nagyon vizesedett, ezért az ügyeletes doktornő jobbnak látta bent tartani, aminek őszintén szólva örültem.

Csütörtök

Reggel meglátogattam Esztit, és a dokitól megtudtuk, hogy kedvesem vérnyomása még mindig magas, és ha nem változik meg péntek reggelig, akkor császármetszéssel fog megszületni Panni. Ez a nap várakozással és rövid, de annál gyakoribb rosszullétekkel telt Eszti számára. A vérnyomás csökkentő hatására szédült és gyengének érezte magát. A nap nagy részét bent töltöttem, ketten feküdtünk az egy személyes ágyon, és éjfél felé Eszti hazaengedett.

Péntek

Korán keltem és siettem be a kórházba, hátha hamar megtudjuk, hogy lesz-e műtét, vagy sem. Nem lettünk hamar okosabbak, mert a Visit után a doki elküldte Esztit még vizsgálatokra, aminek az eredményére várni kellett. Mivel befutott Judit néni, és Eszti nem maradt felügyelet nélkül, jónak láttam, ha lemegyek a földszintre egy kávéért és kicsit felébredek. Röpke 10 percet voltam távol, és amikor visszaértem Judit néni közölte, hogy Esztit elvitték császárra. Rikító fehér lettem, lehúztam a kávét, mint egy felest és rohantam műtő felé.

Többen mondták, hogy a császár az egyik leggyorsabb rutin műtét, fél óra alatt megvan, úgyhogy arra számítottam, hogy semelyik leendő nagyszülő sem fog tudni időben beérni. Kb.

12:30-kor mentünk be, de mint kiderült harmadikok vagyunk a sorban így volt ideje mindenkinek megérkezni, 13:00-ra befutott Klárika is, a szülésznő.
Megkaptuk a holdvilág szobát szülés előkészítőnek, ahol szuper környezetben készítették elő Esztit a műtétre. Klárika minden egyes apróságot elmondott, mit kell tudni a műtétről és hogyan kell viselkedni utána, közben észrevétlenül átváltott homeopátiás marketing Managerbe és már jegyeztem is miket kell vennem a műtét után.

13:42 szóltak, hogy mennünk kell, úgyhogy még egyszer megpusziltam a lányokat és leültem a műtő előtti kis helységben, ahol izgulhattam tovább. Eszti ismételten sokkal jobban vette az akadályokat és a műtőből beszélgetést, nevetgélést halottam ki. Később feszült csend lett körülöttem, csak a doktornő, aki később Pannit vizsgálta mutatkozott be és készítette elő a vizsgálót.

14:17 kor megtört a csend, gyönyörű kis édes hangon felsírt Panni és én hihetetlenül megkönnyebbültem. Bebugyolálva hozták ki a műtőből és az előmelegített vizsgálóban látták el. Örömömben és idegességemben elfelejtettem a kamerát bekapcsolni, de miután Panninak rövidebbre vágták a köldökzsinórját rögtön magamhoz tértem és onnantól értékelhető képeket is csináltam. A doktornő megállapította, hogy Panni egészséges, 53 cm hosszú, súlya 3 kiló 40 dkg, feje 35 cm.

Miután lemosdatták, és ismét bebugyolálták bevitték a mamának is megmutatni, aki nagyon boldogan megállapította, hogy rám hasonlít Panni keze. Amikor kihozták Esztitől megfoghattam és kivihettem a kicsi lányom az előtérbe ahol tapintható volt a nagyszülők feszültsége. Nagy volt az ünneplés, amely mivel Pannit elvitték az újszülött szobába, átcsapott telefonálásba, mindenki telefonált mindenkinek izzottak a vonalak.

A büszke anyukát is kitolták a műtőből, aki hihetetlen erős volt és beszélt mindenkivel. Mindenki gratulált neki és biztosítottuk, hogy 100%-an ki fogjuk tölteni az összes látogatási időd.
Este összejöttünk a Várhalmon egy kis feszültség oldó koccintásra, aminek eredménye képen mindenki stressz mentesen távozott.

Azóta minden nap bent vagyunk Esztinél és Panninál, a lányok jól érzik magukat. Esztinek mivel császár után vagyunk, nehezebben indul meg a teje, de még csak 2 nap telt el, türelmesnek kell lennünk, a lényeg, hogy mindketten egészségesek.

Holdvilág szoba






2 comments:

Anonymous said...

Hú, de vártuk már az unokatesót (bár Boldi testvérként számol a kisasszonnyal)!!!!
Gratula az egész családnak, alig várjuk a személyes találkát!!!!
Aztán csak így tovább!!!!!

sok puszi Kacsarétről: Dóri, VP, Boldi,Áron és Bernát esetleg Samu, vagy ZSombor

Őri Dóri said...

Szia Panni, Eszti, Zsót!

Gratulálunk Gyönyörűséges Kislányotokhoz, már teljes izgalomba vagyunk, hogy láthassuk a kis csöpséget.
Vigyázzatok egymásra, nőjetek nagyra!
Sok puszi: Őri család